• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 2490
  • Dodano: 2022-07-07 / 06:25
  • Komentarzy: 0

  Kilkanaście zastępów straży działa w Skarbimierzu-Osiedle. Pali się tlenek glinu w zakładzie

  Tlenek glinu to substancja, której nie można gasić wodą. Działania w zakładzie odzysku odpadów w Skarbimierzu-Osiedle prowadzi kilkanaście zastępów straży pożarnej. Jak informują służby, nie ma zagrożenia zdrowia dla okolicznych mieszkańców.


  Zgłoszenie o pożarze wpłynęło w środę 6 lipca po godzinie 17:00. Na miejscu działają również inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Opolu. Z miejsca zdarzenia ewakuowano 9 pracowników.

  Jak udało nam się dowiedzieć, w jednym z zakładów w Skarbimierzu-Osiedle, w magazynie doszło do pożaru substancji, której nie można gasić wodą. Na miejscu przez wiele godzin działało kilkanaście zastępów straży pożarnej oraz inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Opolu, którzy ustalali, czy pożar nie stwarza zagrożenia środowiskowego dla mieszkańców.

  Strażacy początkowo podejmowali działania w obronie przed rozprzestrzenieniem się ognia. Następnie zaczęto gasić pożar proszkowym środkiem gaśniczym oraz solą drogową, której wykorzystano kilka ton.

  W kulminacyjnym momencie na miejscu działało 13 zastępów straży pożarnej, strażakom udało się opanować sytuację około godziny 21.00. Na miejscu nie stwierdzono szkodliwości dla otoczenia produktów spalania.  Zdjęcie (1/2)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".