• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 3646
  • Dodano: 2022-07-11 / 16:33
  • Komentarzy: 1

  Nietrzeźwi sprawcy wypadków zatrzymani

  Kierowcy zatrzymywani za jazdę pod wpływem alkoholu zawsze próbują się jakoś wytłumaczyć. Jednak wymówki i usprawiedliwienia nigdy nie zwalniają od przestrzegania prawa. W miniony weekend na drogach Opolszczyzny, funkcjonariusze zatrzymali 46 nietrzeźwych kierujących. W powiecie namysłowskim policjanci dwukrotnie byli wzywani do groźnych zdarzeń drogowych. W obu przypadkach kierujący byli nietrzeźwi. Nic nie usprawiedliwia pijanych kierowców, którzy stanowią realne zagrożenie na drodze!

  Niestety, wciąż trafiają się osoby, które ignorują policyjne apele o nie wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. W ostatni weekend na drogach naszego województwa, policjanci zatrzymali 46 nietrzeźwych kierujących. W powiecie namysłowskim doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierowców.

  Pierwsze zdarzenie miało miejsce w sobotni wieczór. 37-letni kierowca hyundaia, na trasie Wilków-Namysłów, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Uderzenie było tak silne, że samochód dachował rozpadając się na części. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy. Swoje uprawnienia stracił już wcześniej, również z podejrzeniem kierowania pod działaniem niedozwolonych substancji.

  Drugie zdarzenie miało miejsce w niedzielę, w miejscowości Jastrzębie. 40-letni kierowca, mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie, mimo próśb rodziny wsiadł do samochodu i odjechał z miejsca zamieszkania. Po przejechaniu zaledwie kilkudziesięciu metrów, uderzył w przydrożne drzewo, rozbijając osobowego forda. W chwili zatrzymania miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Z powodu poniesionych obrażeń został przewieziony do namysłowskiego szpitala. Policjanci zatrzymali mu uprawienia do kierowania samochodami.

  Obaj kierowcy zostali już przesłuchani. Usłyszeli zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi kara grzywny nie mniejsza niż 5 tysięcy złotych, sądowy zakaz kierowania pojazdami a nawet do 2 lat więzienia. W obu przypadkach, można mówić o szczęściu, bo zatrzymani kierowcy "na podwójnym gazie" nie stali się przyczyną tragedii dla innych uczestników ruchu.

  Apelujemy, aby na "podwójnym gazie" nie wsiadać za kierownicę żadnego pojazdu! Nietrzeźwi kierowcy są ogromnym zagrożeniem dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

  Pamiętajmy!

  będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione;
  nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury;
  mamy problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi;
  możemy być nadmiernie pobudzeni lub wręcz przeciwnie - senni;
  następują zmiany w postrzeganiu rzeczywistości i występuje podwójne widzenie
  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-07-11 18:37:06 [46.134.91.*] id:1643533  
  M1974P: Napisał postów [13929], status [VIP] Reputacja
  Tak na marginesie to co dzieje się w polsce na trzeźwo nie da się patrzeć :/ oczywiście nie popieram jazdy na podwójnym gazie .

  Nick:
  Treść: