• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 2059
  • Dodano: 2022-05-17 / 07:33
  • Komentarzy: 0

  72 elewów na pierwszej przysiędze

  W 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej przysięgę wojskową złożyło 72 elewów, którzy ukończyli ostatni kurs służby przygotowawczej.


  Elewi przysięgę złożyli na sztandar wojskowy 10 Opolskiej Brygady Logistycznej, a słowa roty powtórzyli za dowódcą generałem brygady Maciejem Siudakiem. W tej wyjątkowej chwili towarzyszyli im najbliżsi, rodziny i przyjaciele, którzy do Opola przyjechali z całej Polski.

  Dowódca w swoim przemówieniu pogratulował elewom oraz podkreślił - "Ten moment ślubowania będzie Wam towarzyszyć już do końca życia. Teraz z pewnością możecie i powinniście być z siebie dumni, ponieważ pokonaliście własne słabości, a swoją postawą zasłużyliście na nasz szacunek i szacunek swoich najbliższych i polskiego społeczeństwa. Od dziś traktujemy Was jak pełnoprawnych żołnierzy, którym można zaufać, że nie zawiodą nawet w najtrudniejszej sytuacji". Wyróżniający się podczas szkolenia żołnierze otrzymali z rąk generała brygady Macieja Siudaka listy gratulacyjne.

  Podczas uroczystości, w związku z przypadającą w tym roku 80. rocznicą utworzenia Armii Krajowej, było odczytanie zebranym treści przysięgi, którą składali w czasie okupacji żołnierze Polskiego Państwa Podziemnego.

  Przysięga wojskowa zakończyła się defiladą pododdziałów, podczas której elewi po raz pierwszy zaprezentowali publicznie swoje umiejętności musztry. Po zdaniu broni, rozliczeniu się z pododdziałem oraz uroczystym obiedzie z dowódcą jednostki, żołnierze opuścili koszary 10 Opolskiej Brygady Logistycznej.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".