• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 5927
  • Dodano: 2022-05-10 / 14:22
  • Komentarzy: 0

  Zderzenie dwóch ciężarówek na 249 km A4. Lądował śmigłowiec LPR

  Do niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek po południu na nitce autostrady A4 w kierunku Wrocławia. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. Do rannego w wypadku lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.


  We wtorek 10 maja po godzinie 13.00 do krapkowickich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na 249 kilometrze Autostrady A4 w kierunku Wrocławia. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. Jeden z pojazdów przewoził zboże, które wysypało się na jezdnię.

  Po dojeździe na miejsce pierwszych służb ustalono, że około 60-letni mężczyzna kierujący samochodem ciężarowym nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył poprzedzającego go pojazdu. W wyniku zderzenia na trasę rozsypało się zboże przewożone w jednej z naczep, a ran doznał kierowca (sprawca) tego zdarzenia.

  Na czas lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego autostrada została zablokowana w obu kierunkach. Poszkodowany mężczyzna z ranami przedramienia i bólami w klatce piersiowej został przetransportowany drogą powietrzną do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

  Ruch w stronę Wrocławia na czas sprzątania i usuwania pojazdów pozostaje zablokowany. Dokładne okoliczności tego zdarzenia ustala policja.

  Zdjęcie (2/6)

  (Fot. KP PSP Krapkowice)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".