• Autor: News4media
  • Wyświetleń: 658
  • Dodano: 2022-04-15 / 16:32
  • Komentarzy: 0

  Pogoda na Wielkanoc: plucha, wiatr i zimno

  (Fot. iStock)

  Wyjeżdżając na Wielkanoc, warto zabrać ze sobą cieplejszą kurtkę. Choć ten tydzień przyniósł nadzieję na pełnię wiosny, nadchodzące dni nie będą nas rozpieszczać.

  Według synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej czwartek był ostatnim dniem wysokich temperatur i słońca. Już w piątek w całej Polsce pojawią się chmury, które mogą przynieść przelotne opady deszczu, a nawet deszczu ze śniegiem. Najcieplej będzie w dolinach górskich, gdzie temperatura wyniesie do 15 st. C. W przeważającej części kraju termometry nie wskażą więcej niż 9 st.

  Nadmorskie spacery również nie będą należały do przyjemnych. Tam można się spodziewać zaledwie 6-7 st. We wszystkich rejonach kraju powieje też stosunkowo silny i porywisty wiatr.

  Wielka Sobota pogodowo będzie bardzo podobna, choć na zachodzie będzie mniejsze prawdopodobieństwo opadów, a nawet zaświeci słońce. W pozostałych częściach Polski można spodziewać się 6-7 st., przelotnego deszczu, deszczu ze śniegiem a, także krupy śnieżnej z wyjątkiem zachodu, gdzie temperatura sięgnie maksymalnie 12 st. W województwie opolskim przewidywane niewielkie opady i temperatura w okolicach 7st.

  Wielka Niedziela przyniesie nieco wyższe temperatury, choć nadal nie będzie to pogoda spacerowa. Deszczu i deszczu ze śniegiem mogą spodziewać się mieszkańcy południa i południowego wschodu. Najcieplej będzie na zachodzie - do 12 st. C. W województwie opolskim w okolicach 9-10 st., zachmurzenie umiarkowane. Z kolei 8-9 st. pojawi się na termometrach we wschodniej części kraju. Nad morzem będzie nie więcej niż 5-6 st.

  Lany Poniedziałek
  Warto przemyśleć oblewanie się wodą na zewnątrz, ponieważ może się to zakończyć przeziębieniem. Wschód i południe będą nieco zachmurzone. Z kolei na Podkarpaciu i w Karpatach pojawią się deszcz i śnieg. Na południowym wschodzie maksymalnie 7-8 st. C. Nieco cieplej, bo 12 st. C. będzie tylko w zachodniej części Polski. W województwie opolskim w okolicach 7-9 st. Nad morzem utrzyma się niedzielna temperatura, która nie przekroczy 6 st. C.

  Taka aura utrzyma się jeszcze przez dwa kolejne dni, choć deszczowa środa zwiastować będzie poprawę pogody, bo temperatura w niektórych częściach kraju wzrośnie do 15 st. W czwartek deszcz nam odpuści, pojawi się więcej słońca, a termometry wskażą od 15 do 18 st. C.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".