• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1039
  • Dodano: 2022-03-24 / 15:59
  • Komentarzy: 0

  Kącik zabaw dla dzieci w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym gotowy

  (Fot. Dżacheć)

  5 spośród 16 startujących w konkursie szpitali w kraju otrzymało od Spółdzielczej Mleczarni Spomlek "Serenadowe kącik zabaw" dla dzieci. Dziennie w poradni chirurgii dziecięcej pojawia się około 50 małych pacjentów.


  Wyposażony kącik zabaw, ufundowany przez Spółdzielnię Mleczarską Spomlek z Radzynia Podlaskiego, stanął w holu poradni specjalistycznych, w których przyjmowane są dzieci. "Serenada dla dzieci" to ogólnopolska inicjatywa Spółdzielczej Mleczarni Spomlek, w ramach której organizują wyjątkowe kąciki zabaw dla dzieci w szpitalach oraz przychodniach zdrowia. Dotychczas powstało już około 30 "Serenadowych kącików zabaw".

  - To takie proste rozwiązanie, a jakie fajne. Zwykle w poczekalni do lekarza jest stres, który chcemy niwelować pokazując dzieciom bajki, zwykle na telefonie. W tym miejscu dzieci przez chwilę zapominają o stresie i czekaniu na wizytę lekarską. To również otucha dla nas rodziców, że nie denerwujemy się razem z dziećmi w poczekalni - mówi jeden z rodziców.

  - Akcja powstałą w 2018 roku. Wtedy stwierdziliśmy, że takich miejsc brakuje. Dzieci potrzebują cały czas zajęcia, a nie tylko telefonu podsuniętego przez rodziców. Zauważyliśmy, że temat cieszy się powodzeniem i potrzeba takich miejsc. Służba zdrowia nie jest w stanie zapewnić takich kącików zabaw w swoich placówkach. Wytypowaliśmy szpitale, głównie dziecięce i zaprosiliśmy społeczność do głosowania na te placówki. Opole zdobyło ponad 56 tysięcy głosów - mówi Aneta Mostowiec, mleczarnia Spomlek.

  - Takiego miejsca brakowało. Dzieci nie lubią chodzić do lekarza, zawsze towarzyszy temu stres, często płacz. Tutaj mamy zabawki sensomotoryczne, które na pewno oderwą od tej elektroniki czyli telefonów i umila dzieciom chwile w poczekalni. W przyszłości będzie możliwość doposażania tego kącika - mówi Adriana Mazurkiewicz-Fornalik, pełnomocnik dyrektora ds. praw pacjenta USK w Opolu.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".