• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1209
  • Dodano: 2022-03-16 / 14:33
  • Komentarzy: 0

  Zabrakło alkoholu, pojechali do sklepu samochodem - pościg w Namysłowie

  (Fot. Archiwum)

  Policjanci namysłowskiej prewencji zatrzymali po nocnym pościgu nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna na widok radiowozu próbował schować się w bocznej uliczce. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany. Grozi mu wysoka grzywna a nawet do 2 lat więzienia.

  Do zdarzenia doszło w poniedziałek (14 marca), w nocy. Trzech kolegów po spożyciu alkoholu postanowiło podjechać samochodem i dokupić kolejną partię wysokoprocentowych trunków. Nie przeszkadzało im, że kierowca jest już mocno nietrzeźwy.

  Przed pierwszą w nocy, dziwnie jadący samochód, zauważyli namysłowscy policjanci patrolujący teren miasta. Kierowca osobowego renault, gdy zorientował się, że jedzie za nim radiowóz próbował zgubić patrol, szukając miejsca gdzie będzie niezauważony.

  Po krótkim pościgu, samochód został zatrzymany do kontroli drogowej. Kierowcą okazał się 42-latek, u którego alkomat wykazał blisko dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Jego koledzy mieli już po ponad 3 promile.

  Jazda skończyła się na odholowaniu samochodu przez lawetę. 42-latek został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał. Stracił już swoje prawo jazdy. Za takie przestępstwo grozi mu sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, kilkutysięczna grzywna a nawet do 2 lat więzienia.

  Pamiętajmy!
  Będąc świadkiem sytuacji, próby lub intencji prowadzenia pojazdu po alkoholu, możemy reagować. Jest to obywatelski obowiązek. Pamiętaj zwykły telefon pod nr. 112 może uratować życie!
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".