• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1370
  • Dodano: 2022-03-16 / 10:01
  • Komentarzy: 0

  Do Miejskiego Centrum Pomocy Uchodźcom trafiło już ponad 1100 osób

  (Fot. Dżacheć)

  Miejskie Centrum Pomocy Uchodźcom cały czas pomaga uchodźcom z Ukrainy poradzić sobie w nowej rzeczywistości. Od ponad tygodnia trafiło tu ponad 1100 osób.


  Do sali informacyjnej na II piętrze CAS co kilka minut przychodzą uchodźcy. Miasto Opole przygotowało mapę - informator, z najważniejszymi punktami i numerami telefonów. Informator będzie kolportowany od środy w Centrum Aktywizacji Społecznej.

  - Miejskie Centrum Pomocy Uchodźcom działa od 1,5 tygodnia głównie dzięki pomocy społeczników, którzy aktywnie nas wspierają. Udzielają codziennej informacji na temat tego, gdzie w mieście można załatwić ważne dla Ukraińców sprawy jak edukacja, mieszkanie, opieka zdrowotna. Ten punkt działa i nadal będzie tutaj działał.

  Zmienią się zasady funkcjonowania tego miejsca. Miejskie Centrum Pomocy Uchodźcom rozszerza swoją działalność. - Pomoc, która była widoczna od pierwszych dni wojny w Ukrainie działa dalej, jednak już nie całodobowo, a od godziny 8.00 do 20.00 7 dni w tygodniu - słyszymy.

  W ciągu ostatniego tygodnia do CAS trafiło ponad 1100 osób. - Na górze na drugim piętrze ruch jest cały czas. Cały czas przychodzą tam ludzie, pytają o różne formy pomocy. Dzięki pomocy osobom ze znajomością jeżyka ukraińskiego pomoc jest udzielana sprawnie i szybko - dodaje Łukasz Śmierciak z Urzędu Miasta Opola.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".