• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 825
  • Dodano: 2022-02-21 / 08:36
  • Komentarzy: 0

  Ponad 446 tysięcy złotych zebrał opolski Sztab WOŚP

  (Fot. Dżacheć)

  Padł kolejny rekord jeśli chodzi o zebrane pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez Sztab w Opolu.


  - Podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Opolu zebraliśmy 446 tys. zł. Kwota nieznacznie się zmieni po przeliczeniu przez bank waluty obcej oraz po wpłynięciu wszystkich wpłat z aukcji allegro - informuje Agnieszka Wiosna, rzecznik prasowy opolskiego Sztabu.

  W roku ubiegłym zebrana kwota wynosiła 430 191,75zł. Ostateczny wynik tegorocznej zbiórki poznamy na koniec marca.

  136 282 325 PLN to kwota deklarowana na zakończenie 30. Finału WOŚP! To więcej, niż w ubiegłym roku! Czy więc Fundacja WOŚP znów pobiła rekord? Tak, jeśli chodzi o kwotę deklarowaną, natomiast na ostateczny wynik zbiórki musimy jeszcze poczekać! - Kwota deklarowana jest to suma wszystkich szacunkowych kwot sztabów, wartość zbiórek elektronicznych, zebranych do momentu zakończenia Finału, oraz wszystkich darowizn przekazanych przez Partnerów. Kwota na koncie to z kolei suma wszystkich zbiórek, która już realnie znajduje się na koncie Fundacji. Oznacza to, że kwota, którą poznaliśmy pod koniec dnia 30. Finału WOŚP jeszcze się powiększy - tłumaczy Fundacja WOŚP.

  Nie tylko końcowa kwota, zebranych podczas Finału WOŚP, datków budzi wielkie emocje. Co roku moc przeżyć funduje nam Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców, którą możemy obserwować w studiu i na ekranach. Wielkie sumy, wielkie emocje i ogromna dawka pozytywnej energii! Dziękujemy za to wszystkim licytującym!

  Złote Serduszko o numerze 1 wylicytował w tym roku Bio-Gen Łódź za kwotę 777 777 PLN.

  Złotą Kartę o numerze 1 przygotowaną przez firmę Play wylicytował w tym roku ITA TOOLS za kwotę 600 001 PLN.

  Rekordowe eSkarbonki

  We wsparciu 30. Finału WOŚP założono 41 711 eSkarbonek, a to aż 20 tys. więcej niż w roku ubiegłym. Najwyższe eSkarbonki stworzyli:

  1. Łukasz Berezak, który zebrał aż 313 624 zł
  2. Maciej Stuhr - 244 920 zł
  3. Radio Nowy Świat - 211 961 zł
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".