• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3606
  • Dodano: 2022-01-12 / 12:30
  • Komentarzy: 0

  Opolski Urząd Marszałkowski przekazał fanty na licytację WOŚP

  Tym razem wśród fantów, przekazanych na licytacje, znalazły się m.in. regionalne gadżety, tradycyjne przysmaki oraz... popołudnie na polu golfowym.


  Fanty od członków zarządu i przewodniczącego sejmiku właśnie trafiły do opolskiego sztabu WOŚP.

  - Cieszymy się bardzo, że po raz kolejny możemy wesprzeć to wielkie dzieło. Pomoc osobom potrzebującym jest zadaniem państwa, ale to bardzo cenne, kiedy włączamy do pomocy obywateli czy instytucje. Mój akcent to grafika pokazująca gmach naszego pięknego Sejmiku - mówi przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego, Rafał Bartek.

  - To wielkie dzieło tworzone przez ludzi. Wasza determinacja i pozytywny upór pokazuje, że my możemy się pokazać uczestnikami tego wielkiego przedsięwzięcia. W tym roku gramy dla okulistyki. Chcemy powiedzieć, że każda złotówka zainwestowana w służbę zdrowia to bezpieczeństwo mieszkańców. Ja zapraszam na wspólne popołudnie z grą w golfa. Ja nigdy nie grałem w golfa, oczywiście będzie instruktor i będziemy się świetnie bawić - dodaje marszałek Andrzej Buła.

  Szymon Ogłaza, który zazwyczaj przygotowuje ciekawe gadżety związane z koleją lub budową dróg, tym razem podarował kolekcjonerską serię znaczków pocztowych wydaną przez Pocztę Polską z okazji Europejskiego Roku Kolei, który w 2021 został ogłoszony przez Parament Europejski i Radę UE.

  - Jak co roku włączam się w akcję. Rok 2021 był rokiem kolei i z tej okazji specjalne znaczki z koleją będą do wylicytowania. Oczywiście będę również kwestował z puszką, by aktywnie uczestniczyć w tym przedsięwzięciu - mówi Szymon Ogłaza.

  Zbigniew Kubalańca przekazał na licytację dwa opolskie zestawy - sportowy i tradycyjny. Opolski zestaw sportowy to torba i plecak z piłkami (nożna, siatkówka, koszykówka), zaś kosz rozmaitości z opolskim wzorem zawiera 2 filiżanki, cukiernicę, mlecznik i fartuszek (wszystko z opolskim wzorem) oraz miód, dżem, nalewkę kresową, opolskie wino i pierniki.

  Wicemarszałek Zuzanna Donath-Kasiura wspiera natomiast arteterapię pacjentów Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. Św. Jadwigi w Opolu. Na licytację podarowała dwa interesujące obrazy (grafiki) autorstwa pacjenta tego szpitala, wykonane podczas terapii zajęciowej.

  Kosz regionalny pełen przysmaków i publikacji kulinarnych z naszego regionu podarował również członek zarządu województwa Antoni Konopka.

  Fanty przekazane do Sztabu WOŚP będzie można wylicytować m.in. na aukcjach Allegro pod : linkiem.

  Zdjęcie (1/19)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".