• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2371
  • Dodano: 2022-01-11 / 18:10
  • Komentarzy: 3

  4 lata więzienia dla porywacza. 25-latek uprowadził małego chłopca

  (Fot. Archiwum)

  Zapadł wyrok w sprawie 27-letniego Kamila Ś., który 2 października 2020 roku porwał w Wieluniu 12-letniego chłopca i od jego rodziców zażądał okupu.


  Wszystko zaczęło się w piątek, 2 października 2020 roku, kiedy to około południa, na jednej z ulic w Wieluniu uprowadzone zostało dziecko. Krótko po tym do rodziców zadzwonił porywacz z żądaniem okupu. Informacja o zdarzeniu dotarła do wieluńskiej Policji. Błyskawicznie uruchomiono funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i Opolu, a także Zarządu w Łodzi oraz Opolu Centralnego Biura Śledczego Policji, jak również grupy z tzw. "łowców cieni" CBŚP.

  Policjanci natychmiast rozpoczęli działania, zbierali szczegółowe informacje, weryfikowali je, analizowali wszystkie szczegóły. W takich sprawach czas i brak rozgłosu ma ogromne znaczenie. Gdy dziecko było już bezpieczne, szeroko zakrojona akcja policyjna skoncentrowała się na zatrzymaniu porywacza. Zorganizowano posterunki blokadowo-pościgowe w trzech województwach. Policjanci z Łodzi, Opola, Wrocławia i CBŚP działali błyskawicznie. Każdy z policjantów, biorących udział w akcji, miał przydzielone konkretne zadanie.

  W efekcie, przed godziną 18:00 tego dnia policjanci CBŚP zatrzymali w powiecie kluczborskim, 25-letniego mężczyznę. Nie miał on najmniejszych szans na ucieczkę, ponieważ drogę miał zablokowaną przez policjantów ruchu drogowego z Kluczborka. Funkcjonariusze znaleźli przy nim narkotyki, kominiarkę, nóż i atrapę broni.

  Ze wstępnych ustaleń policjantów i Prokuratury Okręgowej w Sieradzu wynika, że podejrzany postanowił szybko zdobyć pieniądze, porywając dziecko dla okupu. W tym celu wytypował idącego ulicą chłopca, wciągnął go do samochodu, a następnie zażądał od rodziców pieniędzy. Zanim podjął okup, uwolnił dziecko i wówczas do akcji wkroczyli policjanci, którzy natychmiast rozpoczęli działania blokadowo-kontrolne na ulicach okolicznych powiatów. W akcję włączono także śmigłowce policyjne, których załogi przeszukiwały teren z powietrza.

  Funkcjonariusze po zatrzymaniu podejrzanego dalej nieustannie, przez całą noc i kolejny dzień wyjaśniali wszelkie okoliczności porwania, dążąc do ustalenia wszystkich osób mogących mieć związek z tym przestępstwem. 25-latek w Prokuraturze Okręgowej w Sieradzu usłyszał zarzut porwania dziecka w celu uzyskania okupu, a następnie został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

  Wyrok w tej sprawie zapadł 10 stycznia w Sądzie Okręgowym w Sieradzu. Sąd Okręgowy w Sieradzu skazał 25-latka na 4 lata więzienia i 20 tysięcy złotych zadośćuczynienia na rzecz pokrzywdzonego. Wyrok jest nieprawomocny. Apelację złożyli prokurator, pełnomocnik matki oraz obrońca oskarżonego. Oskarżony decyzją sądu pozostaje w areszcie.  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-01-11 20:00:01 [83.22.254.*] id:1630411  
  bartez2: Napisał postów [311], status [maniak] Reputacja
  Kpina !!! Nie jestem fanem Ziobry , ale robi porządki z takim sk.... Za porwanie dziecka - 25lat lub z automatu czapą.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
  2022-01-12 09:10:54 [83.22.240.*] id:1630437  
  ktostamtaki: Napisała postów [375], status [pismak] Reputacja
  A Ty myślisz dlaczego mordercy, złodzieje, oszuści, alimenciarze i wszystkie osoby odbywające karę w więzieniu głosują zawsze na PO a nie na PIS? Bo za Tuska można było kraść, gwałcić, zabijać i oszukiwać
  2022-01-12 09:45:32 [217.173.195.*] id:1630442  
  wojtasoks: Napisał postów [9210], status [VIP] Reputacja
  No tak, przecież ludzie związani z PO nie boją się złodziei, gwałcicieli, morderców bo sami nimi są. Czasem jednak trzeba się zastanowić zanim się upubliczni swój poziom intelektualny. Rozumiem, że kara śmierci za każde przestępstwo?