• Wyświetleń: 673
  • Dodano: 2021-11-24 / 17:00
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

  W najbliższy piątek odbędzie się spotkanie z ekspertami z dziedziny Zrównoważonego Rozwoju

  W najbliższy piątek odbędzie się spotkanie z ekspertami z dziedziny Zrównoważonego Rozwoju
  Konferencja pt. "Dbamy o naszą planetę - CELE ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU", odbędzie się 26.11.2021r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Konferencja ma na celu zwrócenie uwagi na problemy związane z 12 Celami ONZ, które są apelem o natychmiastowe działanie na rzecz planety i środowiska.

  Zaprosiliśmy najlepszych ekspertów z dziedziny Zrównoważonego Rozwoju, którzy swoje doświadczenie poprą wieloma przekładami i nowinkami. Podczas konferencji będziemy również gościć przedstawiciela Sluňákov z Czech, jego wystąpienie zostanie tłumaczone na język polski.

  Konferencja poruszy ważne i aktualne tematy. Każdy z nich może stać się początkiem rozmowy z uczniami o ekologii i stanowić element kolejnych lekcji bibliotecznych lub szkolnych. Podczas konferencji zostaną przedstawione wybrane cele ONZ, które zostaną opisane szczegółowo w powstającej książce pt. "Dbamy o naszą planetę - Cele Zrównoważonego Rozwoju". W pierwszej części konferencji ekspert opowie o wybranych CELACH ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU. Odpowie na trudne pytania: Dlaczego taka ogromna liczba dzieci na świecie nie chodzi do szkoły? Kto cierpi z powodu wycinki lasów? Jak zmienia się klimat na Ziemi? Po co nam oceany?

  W drugiej części pokaże DZIAŁANIA, które udowadniają, że małe kroki mają wielką moc! Posadzenie drzewa czy zbieranie deszczówki -planeta dzięki nam odetchnie. Dodatkowo podczas konferencji zostaną przedstawiane wyjątkowe PRZEPISY KULINARNE, pamiętając o ekologicznych zasadach: niemarnowaniu żywności, korzystaniu z produktów lokalnych i sezonowości. Uczestnicy będą mogli również skosztować zdrowych przekąsek - wspomina koordynator projektu Judyta Gralka.

  Plan Konferencji:

  10:00 - Oficjalne otwarcie Konferencji - Wystąpienie Prezesa Fundacji Fabryka Inspiracji PL
  10:15 - Prezes wydawnictwa Cogito oraz ekspert z dziedziny Zrównoważonego Rozwoju - Cele ONZ
  11:00 - Twórczyni przepisów kulinarnych oraz ekspertka z dziedziny kulinarnej Zrównoważonego Rozwoju
  11:30 - Sluňákov - działania na rzecz społeczności lokalnej związane ze Zrównoważonym Rozwojem, przedstawienie doświadczenia i wiedzy rozwijającej szacunek ludzi do przyrody
  12:00 - Zakończenie Konferencji

  Według norm i dokumentów Organizacji Narodów Zjednoczonych: "Zrównoważony rozwój Ziemi to rozwój, który zaspokaja podstawowe potrzeby wszystkich ludzi oraz zachowuje, chroni i przywraca zdrowie i integralność ekosystemu Ziemi, bez zagrożenia możliwości zaspokojenia potrzeb przyszłych pokoleń i bez przekraczania długookresowych granic pojemności ekosystemu Ziemi." Konferencja "Dbamy o naszą planetę" ma zachęcić do wspólnego działania oraz gotowania. Wszystko z myślą o naszej planecie!

  Projekt jest współfinasowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu INTERREG V-A Republika Czeska-Polska oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice.  Loga


  Artykuł sponsorowany

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".