• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3170
  • Dodano: 2021-10-23 / 18:07
  • Komentarzy: 1

  Żołnierze w ogniu!

  W Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu żołnierze z 82 Oleśnickiego Batalionu Ewakuacji Sprzętu 10 Opolskiej Brygady Logistycznej ukończyli szkolenie w zakresie ochrony przed środkami zapalającymi.


  Najważniejszą częścią zajęć w zakresie ochrony przed środkami zapalającymi jest pokonanie toru napalmowego. Zanim jednak instruktorzy pozwolą żołnierzom zmierzyć się z ogniem, każdy z nich musi ukończyć obowiązkowe szkolenie m.in. z udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, gaszenia napalmu na umundurowaniu i polowych obiektach fortyfikacyjnych oraz ewakuacji z palącego się wozu bojowego.

  Nie inaczej było podczas szkolenia żołnierzy 82 Oleśnickiego Batalionu Ewakuacji Sprzętu, które odbyło się w dniu 20 października br. Ćwiczenie poprzedzone zostało szczegółowym instruktażem oraz omówieniem warunków bezpieczeństwa. Po upewnieniu się, że każdy z żołnierzy opanował podstawowe umiejętności w zakresie ochrony przed środkami zapalającymi, przeprowadzono szkolenie na torze napalmowym.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-10-24 18:24:54 [185.127.22.*] id:1623984  
  Rolnikos: Napisała postów [9107], status [VIP] Reputacja
  Tyle się pisze o ekologii a ci zadymili cały powiat.

  Nick:
  Treść: