• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2796
  • Dodano: 2021-10-20 / 17:05
  • Komentarzy: 1

  Podpalacz w rękach kryminalnych z Krapkowic

  (Fot. Archiwum)

  Kryminalni z Krapkowic zatrzymali 41-latka podejrzanego o spowodowanie pożaru w wielkich rozmiarach. Mężczyzna miał podpalić stodołę, która wraz z całą zawartością spłonęła doszczętnie. Pożar wywołany podpaleniem bezpośrednio zagrażał będącemu w sąsiedztwie budynkowi mieszkalnemu. Mężczyzna stanął przed sądem.

  Minimum 400 000 zł wyniosły straty poniesione przez mieszkańców gminy Strzeleczki, których stodoła spłonęła w pożarze. Oprócz straty pomieszczenia użytkowego doszło do spalenia kilkudziesięciu ton słomy i pszenicy wraz z paszą oraz całego sprzętu który znajdował się wewnątrz budynku.

  W trakcie trwania postępowania policjanci uzyskali opinię biegłego- rzeczoznawcy do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych, który wykluczył jakąkolwiek możliwość samozapłonu bądź czynnika atmosferycznego mającego wpływ na pożar. Zaznaczył, iż prawdopodobną przyczyną powstania ognia było podpalenie.

  W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że 41-latek miał zakraść się pod osłoną nocy i podpalić dobytek mieszkańców naszego powiatu. Sąd skazał mężczyznę na karę roku w zawieszeniu na trzy lata oraz naprawę wyrządzonych szkód.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-10-20 17:17:47 [185.127.20.*] id:1623669  
  Pedro: Napisał postów [8908], status [VIP] Reputacja
  Naprawę wyrządzonych szkód? No już widzę jak patol spłaca te 400 tys.

  Nick:
  Treść: