• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1227
  • Dodano: 2021-09-16 / 14:06
  • Komentarzy: 0

  Psychiatria na Wodociągowej zagrożona - nadal nie ma lekarzy do pracy

  Psychiatria na Wodociągowej zagrożona - nadal nie ma lekarzy do pracy
   <i>(Fot. Dżacheć)</i>

  (Fot. Dżacheć)

  Chodzi o jeden z oddziałów psychiatrycznych dla dorosłych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Jadwigi w Opolu. Placówka zmaga się z brakiem kadry medycznej i grozi jej...zamknięcie.


  Kilka dni temu, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Jadwigi w Opolu poinformował o chęci zlikwidowania jednego z trzech oddziałów psychiatrycznych dla dorosłych.

  Na oddziale psychiatrii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Jadwigi w Opolu brakuje lekarzy. Oddział liczący 40 łóżek dla dorosłych może zostać zlikwidowany. Dyrekcja ma czas do końca miesiąca na pozyskanie kadry medycznej. Potrzeba co najmniej trzech nowych lekarzy.

  Zgodnie z informacją, proponowane zarobki dla lekarzy na tym oddziale sięgają do 14 tys. zł brutto miesięcznie. Nadal nie przekonuje to lekarzy, którzy się nie zgłaszają. Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa opolskiego powiedziała w jednym z wywiadów, że to nie pieniądze są decydujące w tej kwestii, a trudność w opiece nad osobami z problemami psychicznymi. Podobne wynagrodzenie lekarze uzyskają w poradni, a tutaj w grę wchodzą długie dyżury i pełna odpowiedzialność za pacjentów.

  Zakład Opiekuńczy-Leczniczy z 35 miejscami - w razie nieznalezienia lekarzy - ma zastąpić szpitalny oddział C od 1 października. Jak informuje dyrektor Nazimek, ZOL jest jednym z elementów opieki psychiatrycznej nad pacjentami, którzy mimo długoletniego leczenia, nadal wymagają długoterminowej opieki i rehabilitacji. Likwidacja oddziału nie jest jeszcze w 100 procentach przesądzona. Jeśli uda się pozyskać lekarzy dyr. Nazimek powiedział, że wycofa się z tego planu.

  O zapewnienie opieki psychiatrycznej mieszkańcom zabiega również wojewoda opolski, Sławomir Kłosowski, który we wtorek 14 września rozmawiał o problemie z wicemarszałek województwa opolskiego - Zuzanną Donath-Kasiurą. Wcześniej, przedstawiciele wojewody wnioskowali o utrzymanie działalności i w tym celu przedstawili projekty uchwał o podjęcie działań naprawczych psychiatrii, które zostały przegłosowane do realizacji. O efekt tych rozmów zapytaliśmy Urząd Wojewódzki mailowo - czekamy na odpowiedź.

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".