• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2136
  • Dodano: 2021-08-02 / 14:33
  • Komentarzy: 1

  Ścieżki rowerowe na odcinkach Dębska Kuźnia - Schodnia oraz Ozimek - Grodziec. Jest porozumienie

  (Fot. Dżacheć)

  (Fot. GDDKiA)

  W ramach realizacji zadania zostaną wybudowane dwa odcinki ścieżki pieszo - rowerowej o długości 4,6 km na odc. Dębska Kuźnia - Schodnia oraz 3 km na odc. Ozimek - Grodziec.


  W siedzibie Oddziału GDDKiA w Opolu, w czwartek 29 lipca podpisano porozumienia w sprawie opracowania i finansowania dokumentacji projektowych na budowę ścieżek pieszo - rowerowych w ciągu DK46 na odcinkach Dębska Kuźnia - Schodnia oraz Ozimek - Grodziec.

  W ramach porozumienia obie Gminy wspólnie finansują zlecenie przez GDDKiA dokumentacji projektowych na budowę ważnych dla mieszkańców Gmin odcinków infrastruktury dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. Natomiast realizacja robót budowlanych sfinansowana zostanie ze środków budżetu państwa. Zostało to zapewnione poprzez uzgodnienie przez Ministra Infrastruktury dla obu zadań ich Programów Inwestycji.

  W ramach realizacji zadania zostaną wybudowane dwa odcinki ścieżki pieszo - rowerowej o długości 4,6 km na odc. Dębska Kuźnia - Schodnia oraz 3 km na odc. Ozimek - Grodziec. Oprócz budowy wspomnianych ścieżek, przewidziano m.in.:

  - budowę obiektów inżynierskich, w tym kładek i przepustów,

  - przebudowę istniejących elementów drogi oraz korektę geometrii części skrzyżowań w zakresie budowy przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów wraz z montażem dedykowanego oświetlenia,

  - budowę nowych przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów wraz z montażem dedykowanego oświetlenia,

  - oznakowanie poziome i pionowe wraz z elementami BRD.

  Ścieżki pieszo-rowerowe na tych odcinkach umożliwią powstanie jednolitego, bezpiecznego ciągu dla pieszych i rowerzystów przebiegających przez tereny leśne. Zadania będą realizowane w latach 2023 - 2024, wcześniej zostanie opracowana dokumentacja projektowa obu zadań i uzyskane niezbędne decyzje administracyjne w tym zakresie.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-08-02 14:40:34 [89.67.3.*] id:1617441  
  DonPedro69: Napisał postów [9065], status [VIP] Reputacja
  No i fajnie :)

  Nick:
  Treść: