• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3397
  • Dodano: 2021-07-19 / 07:53
  • Komentarzy: 0

  Obwodnica Piastowska - uwaga kierowcy, duże utrudnienia

  (Fot. Dżacheć)

  Kierowców czeka zmiana organizacji ruchu związana z postępem prac przy przebudowie obwodnicy Piastowskiej w Opolu. Ruch we wskazanych miejscach będzie odbywał się wahadłowo.


  Trwają prace mające na celu poszerzenie odcinka obwodnicy Piastowskiej w Opolu. Odcinek od ulicy Zbożowej do Niemodlińskiej będzie drogą czteropasmową. O planowanych utrudnieniach poinformował Miejski Zarząd Dróg w Opolu, który nadzoruje prace. Zgodnie z informacją przesłaną do mediów, od poniedziałku 19 lipca rozpoczną się utrudnienia na węźle na Niemodlińskiej.

  - W związku z budową włączenia obwodnicy Piastowskiej w istniejący węzeł będzie zwężenie do jednego pasa drogi prowadzącej od strony Niemodlińskiej w kierunku dzielnic Żerkowice i Chmielowice (to też zjazd z obwodnicy w kierunku osiedla Dambonia). Przez około tydzień w tym miejscu ruch będzie odbywał się wahadłowo. Za utrudnienia przepraszamy - informuje Adam Leszczyński, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

  Odcinek obwodnicy Piastowskiej od ulicy Zbożowej do Niemodlińskiej nie był dwujezdniowy, lecz miasto od początku zaznaczało, że najprawdopodobniej w przyszłości taki się stanie. Wszystkie prace budowlane były jednak prowadzone w taki sposób, aby w przyszłości móc dobudować brakujący fragment jezdni.

  Przypomnijmy, że Obwodnica Piastowska została oficjalnie otwarta 20 grudnia 2019 roku. Nieco ponad 3 kilometrowy odcinek trasy odciąża korytarz drogi krajowej nr 45, co powoduje ograniczenie nadmiernego ruchu występującego na ulicach Domańskiego i Partyzanckiej w Opolu. Oprócz tego umożliwił mieszkańcom wjazd i wyjazd z miasta z pominięciem centrum, co również przyczynia się do zmniejszenia jego natężenia i uciążliwości w centrum Opola. Na odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h.

  Ukończenie prac planowane jest na sierpień tego roku.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".