• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2630
  • Dodano: 2021-07-08 / 08:12
  • Komentarzy: 1

  Za szybko w terenie zabudowanym, kierowca stracił uprawnienia

  (KPP Nysa)

  Na policyjny radar wpadł kierowca osobowego bmw. 33-latek w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 106 km/h. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Został on też ukarany wysokim mandatem, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych. Pamiętaj, że brak należytej ostrożności i wyobraźni na drodze, może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń.

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z nyskiej komendy, pracując na laserowym mierniku prędkości, namierzyli pędzącego ulicami Głuchołaz kierowcę bmw. Mężczyzna na obowiązującej "pięćdziesiątce" jechał z prędkością 106 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą siedział 33-letni mieszkaniec powiatu nyskiego.

  Mężczyzna przez swój pośpiech stracił prawo jazdy i został ukarany wysokim mandatem karnym. Na jego konto wpłynęło też 10 punktów karnych.

  Okres wakacyjny to czas urlopów i wyjazdów. Jednak sprzyjające warunki atmosferyczne nie zwalniają nas z ostrożności i stosowania się do przepisów drogowych. Prędkość jest jedną z przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego zanim naciśniesz nogę na gaz pamiętaj, że ty i twoi bliscy życie macie tylko jedno.

  Przypominamy!

  Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-07-08 11:07:56 [89.67.3.*] id:1615625  
  DonPedro69: Napisał postów [9255], status [VIP] Reputacja
  Przydałby się taki "laserowy alkomat". Ostatnio pijusów-morderców obrodziło. Rok w rok to samo, nic nie pomaga, kary są do bani, a sądy nie karzą. Dużo mamy w mentalności do zmiany. Pociesza, że zdarzają się coraz częściej obywatelskie zatrzymania pijaków za kółkiem. A zarobić za przekroczenie na wylotówce z każdego miasteczka czy wsi, to żaden problem. Kwestia czułości gazu ;-)

  Nick:
  Treść: