• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 14356
  • Dodano: 2021-05-18 / 07:02
  • Komentarzy: 0

  Trwa remont studenckiej "Pryzmy". Studenci zyskają większy komfort

  Wnętrzne akademika Pryzma zmieni się całkowicie i zyska zupełnie nowy standard. Planowane zakończenie gruntownego remontu to połowa grudnia 2021 roku.


  W budynku akademika mieszczącego się przy ul. Mikołajczyka w Opolu znajdowało się 171 pokoi dwuosobowych i 2 jednoosobowe. Pokoje te nie miały węzłów sanitarnych. Na każdym piętrze obiektu były wspólne kuchnie i pomieszczenia sanitarne. Teraz to się zmieni. Obecnie w budynku trwają prace rozbiórkowe, demontaż ścian działowych, starych instalacji.

  - Pryzma zostanie wyremontowana na wzór naszego innego akademika, tj. Zygzaka, na bazie modułów: jeden moduł będzie zawierał po dwa pokoje z własnym węzłem sanitarnym i kuchnią. Takie rozwiązanie znacznie poprawi komfort mieszkańców - zapowiada prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.

  Na parterze budynku będą trzy pokoje dla osób niepełnosprawnych, cztery pokoje małżeńskie oraz po dwa pokoje jednoosobowe i dwuosobowe (wszystkie z węzłem sanitarnym). Natomiast na każdej z czterech kondygnacji będzie znajdować się 14 modułów, z czego siedem modułów z dwoma pokojami jednoosobowymi oraz siedem modułów z pokojem dwuosobowym i jednoosobowym.

  Dodatkowo, na każdym piętrze będzie pralnia, pokój do cichej nauki, natomiast na parterze izolatka.
  Planowane zakończenie remontu to połowa grudnia. Inwestycja jest warta 8,5 miliona złotych, środki na ten cel uczelnia otrzymała z Ministerstwa Edukacji i Nauki.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".