• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1984
  • Dodano: 2021-04-23 / 16:04
  • Komentarzy: 1

  Odpowie za nielegalny obrót alkoholem zza wschodniej granicy

  Odpowie za nielegalny obrót alkoholem zza wschodniej granicy

  (Fot. KMP Opole)

  Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Opolu oraz funkcjonariusze opolskiej KAS zatrzymali 41-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie i obrót nielegalnym alkoholem. Wspólne działania policjantów i funkcjonariuszy KAS doprowadziły do zabezpieczenia ponad 700 litrów nielegalnych wyrobów akcyzowych.

  Mundurowi podejrzewali, że 41-letni mieszkaniec powiatu opolskiego handluje nielegalnym alkoholem. Dlatego aby zweryfikować operacyjne ustalenia, policjanci wspólnie z funkcjonariuszami opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej przeszukali teren posesji. Ich typowania potwierdziły się.

  W pomieszczeniu gospodarczym znajdującym się na terenie gminy Łubniany funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 700 litrów alkoholu bez akcyzy. Jak ustalili mundurowi, 41-latek alkohol sprowadzał z Ukrainy i sprzedawał na szkodę Skarbu Państwa.

  Mężczyzna usłyszał już zarzuty za paserstwo akcyzowe. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że wartość uszczuplenia należności podatkowych na rzecz Skarbu Państwa mogła wynieść nawet 50 tysięcy złotych. Natomiast rynkowa wartość zabezpieczonego alkoholu to blisko 60 tysięcy złotych.

  Mieszkańcowi powiatu opolskiego grozi wysoka grzywna i do 3 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Zabezpieczony towar posłuży najprawdopodobniej teraz do przygotowania środków dezynfekcyjnych do walki z Covid-19.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-04-26 13:46:27 [89.67.13.*] id:1611821  
  DonPedro69: Napisał postów [7711], status [VIP] Reputacja
  Nie piję, ale dobrze, że tego w ścieki nie wyleją tylko do czegoś wykorzystają.

  Nick:
  Treść: