• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1873
  • Dodano: 2021-03-11 / 18:05
  • Komentarzy: 1

  Jako pierwsze w Polsce pomogą w wykrywaniu COVID-19

  (Fot. KAS)

  Mowa o czworonogach pracujących w Krajowej Administracji Skarbowej. Psy KAS przechodzą intensywne szkolenia, by jako pierwsze w Polsce pomagać w wykrywaniu COVID-19.


  Szkolenie psów służbowych Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) to francusko-polski pionierski projekt - pierwszy taki w Polsce. Negrita, Sony, Bruce i opolski pies Hunter wraz ze swoimi opiekunami, będą pomagać w walce z COVID-19. Przygotowanie do nowego zadania potrwa 8 tygodni.

  Cztery zespoły kynologiczne przewodników z psami KAS z izb administracji skarbowej z Opola, Rzeszowa, Gdyni oraz Warszawy, zostaną przeszkolone we wczesnym wykrywaniu COVID-19 u ludzi. Pilotażowe szkolenie odbędzie się w Ośrodku Szkoleniowym w Kamionie. Psy zostaną nauczone rozpoznawania zapachu COVID-19, pobranego od osób zarażonych wirusem.

  Program szkolenia powstał w oparciu o dwa niezależne protokoły treningu medycznego do wykrywania przez psy COVID-19. Protokoły zostały opracowane przez polską grupę badawczą pod przewodnictwem prof. Michała Dzięcioła z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz francuską grupę badawczo-naukową prof. Dominique Grandjean z Wyższej Szkoły Weterynarii w Alfort (Francja).

  Ten innowacyjny projekt poszerzy zakres wykorzystania psów służbowych KAS, a tym samym przyczyni się do walki z COVID-19.

  Warto przypomnieć, że czworonożny "funkcjonariusz" opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej ma na swoim koncie pasmo sukcesów. Hunter wielokrotnie bezbłędnie wskazywał miejsca ukrycia narkotyków. W powiecie kluczborskim pies KAS wywęszył 100 sadzonek konopi, marihuanę, amfetaminę i ecstasy. Z kolei na terenie powiatu głubczyckiego podczas interwencji pies Hunter wykrył tabletki MDMA i amfetaminę.

  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-03-11 23:54:27 [94.254.152.*] id:1609446  
  tippmann: Napisał postów [7185], status [VIP] Reputacja
  kabaret covidowy trwa:)))a może tak jak u kitajców brać wymaz z dupy i niech polska psiarnia wącha:)))

  Nick:
  Treść: