• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3619
  • Dodano: 2021-02-25 / 12:00
  • Komentarzy: 2

  Zmiana organizacji ruchu na Alei Przyjaźni. Patrzmy na znaki!

  Zmiana organizacji ruchu na Alei Przyjaźni. Patrzmy na znaki!

  (Fot. Dżacheć)

  W związku z usprawnieniem ruchu w ciągu Alei Przyjaźni w Opolu zmienia się pierwszeństwo przejazdu w pobliżu czynnego przejazdu kolejowego. Kierowcy muszą uważać na znaki.


  Zmotoryzowani muszą uważnie patrzeć na znaki. Zmiany związane są z modernizacją przejazdu kolejowego i mają na celu usprawnienie ruchu. Kierowcy, którzy przywykli już do dotychczasowego oznakowania muszą być ostrożni, by nie pojechać na pamięć i nie doprowadzić do zdarzenia drogowego.

  - Zmieni się organizacja ruchu na przejeździe kolejowo - drogowym przy al. Przyjaźni - ul. Torowa. Samochody jadące od strony al. Przyjaźni będą miały pierwszeństwo przed pojazdami poruszającymi się od strony ulic Walecki i Marka z Jemielnicy. Zmiany mają związek z zamknięciem przejazdu na al. Przyjaźni i mają na celu poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu - poinformował Adam Leszczyński, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

  Przypomnijmy, że od wtorku 23 lutego kolejarze zamknęli przejazd na Alei Przyjaźni. Warto dodać, że najbliższy czynny przejazd znajduje się przy ulicy Torowej. Zmiany dotkną także pasażerów MZK. Autobusy linii 7 oraz N2 będą kursowały, między przystankami "Jagiellonów-Al.Przyjaźni" a "Popiełuszki-Podmiejska" (w obu kierunkach), przez przejazd kolejowy przy ulicy Torowej. Dodatkowo wyłączony zostanie przystanek "Al. Przyjaźni-Pętla". Utrudnienia mają potrwać do 8 marca.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-02-26 08:56:57 [165.225.73.*] id:1608718  
  dontomasso: Napisał postów [3725], status [VIP] Reputacja
  teraz trzeba tylko czekac na pierwsze informacje o wypadkach po zmianie ruchu

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2021-02-26 16:44:54 [31.0.62.*] id:1608751  
  wojtasoks: Napisał postów [6320], status [VIP] Reputacja
  Stłuczki na pewno będą.