• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1374
  • Dodano: 2021-02-23 / 15:30
  • Komentarzy: 1

  Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

  (Fot. Archiwum)

  W ramach obchodów Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, koordynowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości, od 22 lutego do 28 lutego w Sądzie Okręgowym w Opolu oraz Sądach Rejonowych okręgu opolskiego, są udzielane bezpłatne porady prawne.


  Osoby, które czują się dotknięte przestępstwem, mogą do piątku skorzystać z bezpłatnych porad prawnych udzielanych w ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw.

  Już od 2000 roku, zawsze w okolicach 22 lutego - kiedy to wypada Światowy Dzień Ofiar Przestępstw, Ministerstwo Sprawiedliwości zachęca różne instytucje do tego, ażeby wsparły poradą osoby, które czują, że padły ofiarą przestępstwa. Przez te wszystkie lata akcję wspierała policja, izby zrzeszające adwokatów i radców prawnych, sądy, prokuratury czy organizacje pozarządowe.

  Obchody Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych. Porad udzielą prokuratorzy, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi oraz inni specjaliści.

  W Sądzie Okręgowym w Opolu, porad prawnych będzie udzielać starszy asystent sędziego Zofia Kuzera, od godziny 9.00 do godziny 12.00, pod numerem telefonu 77 541 81 47. Informacje na temat dyżurów udzielania porad prawnych w Sądach Rejonowych okręgu opolskiego, zamieszczone są na stronach internetowych tych sądów i na stronie internetowej Sądu Okręgowego.

  Szymon Godyla Szymon Godyla Szymon Godyla
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-02-23 15:43:08 [213.147.164.*] id:1608613  
  arta26: Napisał postów [1550], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  To całemu kraju trzeba pomóc. Obecnie największy przestępca to PiS.

  Nick:
  Treść: