• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3152
  • Dodano: 2021-02-15 / 10:15
  • Komentarzy: 4

  Opolanie zadecydują, gdzie powstaną 3 place zabaw w Opolu. Ruszyło głosowanie!

  Opolanie zadecydują, gdzie powstaną 3 place zabaw w Opolu. Ruszyło głosowanie!

  (Fot. Archiwum)

  Władze miasta chcą, by to Opolanie zadecydowali, w których z podanych lokalizacji zostaną wybudowane nowe place zabaw dla dzieci i dorosłych. Internetowa sonda potrwa do 22 lutego.


  W Opolu powstaną kolejne 3 place zabaw. Władze miasta wzięły pod uwagę 5 lokalizacji, a Opolanie będą mieli decydujący głos w wyborze 3 z nich. Ruszyły konsultacje społeczne w tej sprawie.

  Z myślą o najmłodszych mieszkańcach stolicy regionu, Miasto Opole planuje budowę kolejnych placów zabaw. - Chcemy, aby w bieżącym roku powstały trzy nowe miejsca spotkań, zabawy i rekreacji, nie tylko dla dzieci ale i dla rodziców, towarzyszących swoim pociechom - czytamy na stronie miasta.

  - Pragniemy, aby wybór tych trzech lokalizacji był najbardziej partycypacyjny, zgodny z wolą i potrzebą mieszkańców. Dlatego liczymy, że poświęcicie Państwo kilka minut na udział w internetowych konsultacjach i oddacie swój głos na jedną z prezentowanych lokalizacji - słyszymy.

  Wyniki głosowania zdecydują o wyborze trzech, spośród proponowanych sześciu miejsc, gdzie jeszcze w tym roku powstaną nowe place zabaw.

  Pierwszą lokalizacją jest park miejski na osiedlu Armii Krajowej. Nowe miejsce do rozrywki dla najmłodszych i ich rodziców miałoby powstać w miejscu częściowo zmodernizowanego w 2019 roku placu zabaw obok "Górki Śmierci". Projekt zagospodarowania tego terenu zakłada wykonanie ośmiu stref, przy uwzględnieniu już istniejącego zagospodarowania: strefy urządzeń street workout, strefy boisk rekreacyjnych, strefy trampoliny, strefy urządzeń dla malucha, strefy urządzeń sprawnościowych, strefy urządzeń integracyjnych, strefy wyposażonej w duży zestaw zabawowy oraz strefy urządzeń dla seniorów.

  Druga lokalizacja znajduje się przy ulicy Cieszyńskiej. Bardzo duży teren położony na osiedlu mieszkaniowym. W roku 2018 na wskazanym terenie zrealizowano inwestycję polegającą na montażu urządzeń zabawowych oraz elementów małej architektury. Pomimo tej inwestycji, potencjał terenu pozwala na jego dalszą rozbudowę,
  ze względu na znaczną wielkość terenu, jego topografię oraz usytuowanie poszczególnych elementów zagospodarowania. Pozwoli to na uatrakcyjnienie oferty rekreacyjnej dla mieszkańców.

  Trzecie proponowane miejsce to ul. Jaronia 2 (Dzielnica VII Groszowice, Grotowice, Nowa Wieś Królewska). Teren położony w otoczeniu intensywnej zabudowy mieszkaniowej jedno i wielorodzinnej, skupiającej znaczną ilość mieszkańców. Ze względu na lokalizację oraz topografię teren ten stwarza możliwości jego zagospodarowania na cele rekreacyjno - wypoczynkowe, co pozwoli na uatrakcyjnienia oferty rekreacyjnej dla mieszkańców, z uwagi na brak tego typu miejsca w okolicy.

  Kolejne miejsce to duży teren położony na osiedlu mieszkaniowym przy ul. Nysy Łużyckiej. Obecnie funkcjonuje tam niewielki plac zabaw. Ze względu na wielkość terenu, jego topografię, usytuowanie poszczególnych elementów zagospodarowania stwarza on znaczne możliwości rozbudowy, a tym samym uatrakcyjnienie oferty rekreacyjnej dla mieszkańców.

  Następną propozycją jest teren na osiedlu mieszkaniowym przy ul. Spychalskiego. Projekt zakłada wykonanie pięciu stref: strefy street workout i parkour, strefy siłowni plenerowych i trampolin, placu zabaw, strefy lin oraz strefy relaksu. W roku 2019 projekt został częściowo zrealizowany poprzez wykonanie strefy siłowni plenerowych i trampolin oraz placu zabaw. Dalsza realizacja projektu pozwoli na uatrakcyjnienie oferty rekreacyjnej dla mieszkańców.

  Wśród opcji do wyboru jest również teren położony na osiedlu przy ul. Srebrnej i Złotej (Grotowice). Obecnie znajduje się tam plac zabaw oraz tereny zielone. Ze względu na wielkość terenu, jego topografię, usytuowanie poszczególnych elementów zagospodarowania stwarza on duże możliwości rozbudowy, a tym samym uatrakcyjnienie oferty rekreacyjnej dla mieszkańców.

  Głosowanie trwa od 15 do 22 lutego 2021 r. (do północy), a udział w nim jest nieodpłatny. Głosować może każdy mieszkaniec Opola, bez względy na wiek. Osoby poniżej 18. roku życia, za zgodą opiekuna prawnego. Głosować można tylko raz.

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-02-16 08:30:34 [217.173.195.*] id:1608324  
  wojtasoks: Napisał postów [7005], status [VIP] Reputacja
  Zadanie dla dziennikarzy 24Opole. Bo słusznie tutaj komentatorzy zwrócili uwagę, że co najmniej jedna z tych lokalizacji miała być zrealizowana w zeszłym roku...

  Nick:
  Treść:
  2021-02-15 15:12:43 [194.29.183.*] id:1608317  
  olomann: Napisał postów [148], status [wyjadacz] Reputacja
  Głosowanie prowadzono za pośrednictwem internetowego kwestionariusza. Jedna osoba mogła wybrać tylko jedną z proponowanych lokalizacji. Głosowanie zakończyło się w poniedziałek (2 marca) o północy. Głos oddano w nim prawie 1,5 tys. razy. - Inwestycje o łącznej wartości 800 tys. złotych realizowane będą w trzech miejscach, które uzyskały najwięcej głosów - mówi Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik ratusza. Najwięcej głosów zdobyła propozycja realizacji nowego placu zabaw na terenie pomiędzy ulicami Złotą i Srebrną - 438. W miejsce wysłużonej infrastruktury pojawić ma się nowa.

  Nick:
  Treść:
  2021-02-15 15:03:06 [194.29.183.*] id:1608315  
  olomann: Napisał postów [148], status [wyjadacz] Reputacja
  Przecież wygrał plac zabaw na Metalchemie przy Złotej.Najpierw zrealizujcie zaległości,a nie robić ludzi w konia i ogłaszać następne głosowania.ŻENADA!!!

  Nick:
  Treść:
  2021-02-15 14:49:59 [46.204.5.*] id:1608314  
  bombastic: Napisał postów [128], status [wyjadacz] Reputacja
  A co z placami zabawa które wygrały w poprzednim głosowaniu???? Na Metalchemie miał być plac zabaw ale wstrzymano bo Covid

  Nick:
  Treść: