• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4909
  • Dodano: 2020-12-09 / 14:50
  • Komentarzy: 1

  Gmina Głogówek: Łańcuch na szyi psa zaczynał wrastać w ciało

  (Fot. TOZ Opole)

  Pies, którego interwencyjnie odebrali wolontariusze opolskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami żył w drastycznych warunkach.


  Niestety mimo ciągłych apeli i wzbudzania wrażliwości ludzkiej, cały czas zgłaszają się osoby, które są świadkami bestialstwa, jakiego doznają zwierzęta od swoich właścicieli. Tym razem telefon zadzwonił z gminy Głogówek, gdzie wolontariusze opolskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami uwolnili psa od codziennej męki.

  - Nie znajdujemy słów by wyrazić bezduszność jego właścicieli. Nie ma wytłumaczenia na takie bestialstwo! Czasami i nam puszczają nerwy. Gniew ściska gardło, a tylko troska o jego dobro trzymała nas w ryzach. Całe życie Billego to łańcuch, on po prostu nie wiedział, że można żyć inaczej. Zastanawiamy się, jak mocno może boleć, gdy łańcuch każdego dnia mocniej zaciska się na ciele? Jak bardzo można cierpieć, gdy powolutku wrasta w skórę? Każdy ruch Billego skalpował go ze skóry - opisują interwencję wolontariusze opolskiego TOZ-u.

  Jak się okazało, właściciel w trakcie rozmowy nawet nie wiedział czy w ogrodzie przywiązał łańcuchem do budy psa czy sukę. - Jak rozmawiać? Jak tłumaczyć tak oczywiste rzeczy? Że ten pies przecież żyje i czuje, że cierpi... Były właściciel podpisując nam zrzeczenie praw własności do psa oświadczył, że jego pies to suczka i nazywa się Ewa. W rzeczywistości zabrany pies okazał się samcem. Czy wymaga to komentarza - zastanawiają się.

  Pies jest już bezpieczny i trafił pod opiekę weterynarza. Wolontariusze zaznaczają jednak, że "Billy", jak też inne wybawione z rąk swoich właścicieli-oprawców zwierzęta potrzebują wsparcia finansowego. Na potrzeby leczenia psa powstałą zrzutka. Osoby chcące wesprzeć działania TOZ-u odsyłamy do zrzutki.

  - Liczymy, że wspólnie uda nam się zebrać potrzebną kwotę, która pozwoli mu wyzdrowieć - dodają wolontariusze i podkreślają, że wszelkich informacji na temat aktualnych potrzeb, zbiórek i podopiecznych można szukać na Facebooku TOZ-u.

  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-12-09 15:00:15 [89.64.32.*] id:1605751  
  ALFredo: Napisał postów [1644], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  "psia dupa"

  Nick:
  Treść: