• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1831
  • Dodano: 2020-11-17 / 16:29
  • Komentarzy: 0

  Nietrzeźwi kierowcy w rękach policjantów z Praszki

  Nietrzeźwi kierowcy w rękach policjantów z Praszki

  (KPP Olesno)

  Policjanci z Praszki wyjaśniają okoliczności dwóch zdarzeń drogowych z udziałem pijanych kierowców, do których doszło w miniony piątek na drodze krajowej nr 42. Kierowca ciężarowego mana miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu, a kierujący seatem altea "wydmuchał" ponad 2.5 promila i kierował pojazdem pomimo orzeczonego zakazu.

  Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek (13 listopada) około godz. 11.50 w miejscowości Jaworek w przebiegi drogi krajowej nr 42. Z wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący ciężarowym manem 54-latek na prostym odcinku stracił panowanie nad kierownicą, zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu w związku z czym policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Kierujący ciężarówką nie doznał żadnych obrażeń ciała. Teraz odpowie za spowodowanie kolizji drogowej oraz kierowanie w stanie nietrzeźwym za co oprócz wysokiej grzywny i utraty prawa jazdy grożą 2 lata więzienia.

  Do drugiego zdarzenia z udziałem tym razem aż trzech pojazdów doszło niespełna godzinę później na tej samej drodze w miejscowości Porąbki. Z wstępnych ustaleń policjantów, którzy zabezpieczali miejsce zdarzenia wynika, że na tył stojącego przed skrzyżowaniem z drogą krajową renaulta modus najechał seat altea. W wyniku zderzenia renault został wypchnięty na drogę krajową wprost pod jadącego ciężarowego mana z naczepą. Szczęśliwie kierująca modusem 41-latka oraz jej pasażer nie doznali żadnych obrażeń ciała.

  Nic nie stało się również 60-letniemu kierowcy seata lecz policjanci od razu zauważyli, że może być nietrzeźwy. Badanie potwierdziło, że miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazał się, że ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

  Teraz 60-latek usłyszy zarzut spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym oraz kierowania pojazdem mechanicznym w okresie obowiązywania zakazu. Oprócz wysokiej grzywny, nawet dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu 5-lat więzienia.

  Pamiętajmy!
  ? będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione;
  ? nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury;
  ? mamy problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi;
  ? możemy być nadmiernie pobudzeni lub wręcz przeciwnie senni;
  ? następują zmiany w postrzeganiu rzeczywistości i występuje podwójne widzenie.

  To wszystko powoduje, że nie powinniśmy igrać z losem i absolutnie nie wsiadać za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach, w których cierpią niewinni ludzie. Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".