• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3899
  • Dodano: 2020-10-24 / 20:01
  • Komentarzy: 3

  Zatrzymano 5 osób, których pobyt był niepożądany na terenie naszego kraju

  Funkcjonariusze placówek Straży Granicznej w Bielsku-Białej, Rudzie Śląskiej i Opolu, w wyniku kontroli legalności pobytu przeprowadzonych na terenie województw śląskiego oraz opolskiego, zatrzymali 4 obywateli Ukrainy i ujawnili 1 obywatela Rosji narodowości czeczeńskiej, których pobyt w Polsce był niepożądany.


  Trzech z zatrzymanych obywateli Ukrainy dopuściło się wcześniej przestępstw na terenie naszego kraju. Dwóch z nich zostało skazanych za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Kolejny ich rodak usłyszał wyrok za kradzież. Po uprawomocnieniu się wyroków sądowych dane cudzoziemców zostały wpisane do wykazu osób niepożądanych w RP. Również ostatni z zatrzymanych Ukraińców figurował w Systemie Informacyjnym Schengen jako osoba niepożądana na terenie państw strefy Schengen.

  Wobec obywateli Ukrainy wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania ich do powrotu lub wydano im decyzje, na mocy których muszą opuścić terytorium Polski.

  Z kolei obywatel Rosji narodowości czeczeńskiej figurował w systemach informatycznych jako osoba niepożądana na terytorium Polski, w związku z wcześniejszym przekroczeniem granicy państwowej wbrew przepisom prawa z Republiki Litwy do Polski w trakcie tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej, związanej z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa Sars-CoV-2. W trakcie czynności służbowych funkcjonariusze ustalili, że obcokrajowiec posiada tytuł pobytowy na terytorium Austrii, w związku z powyższym został pouczony o obowiązku niezwłocznego opuszczenia naszego kraju.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  ,
  reklama

  Powiązane materiały

  Polub nas!

  Chmura tagów

  Ogłoszenia