• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4797
  • Dodano: 2020-10-22 / 17:37
  • Komentarzy: 1

  Sytuacja epidemiologiczna w szkołach: Kolejna szkoła przechodzi w tryb zdalny

  Sytuacja epidemiologiczna w szkołach: Kolejna szkoła przechodzi w tryb zdalny

  (Fot. Archiwum)

  Jest decyzja sanepidu o zawieszeniu pracy stacjonarnej kolejnej szkoły w Opolu. W kolejnych trzech szkołach zidentyfikowano przypadki koronawirusa.


  Tym razem chodzi o Zespół Szkół Budowlanych im. Jana Pawła II. Na podstawie pozytywnej opinii sanepidu i organu prowadzącego dyrekcja szkoły zawiesza lekcje stacjonarne od jutra (23.10) minimum do końca października. Oznacza to, że szkoła przechodzi na nauczanie zdalne, a zajęcia będą realizowane w oparciu o platformę MOODLE i portal TEAMS. Ten model nauczania obowiązuje także oddziały dla dorosłych. Przedmioty zawodowe będą odbywać się w szkole dla klas trzecich i czwartych po jednym dniu w tygodniu.

  Urząd Miasta Opola podał także informacje dotyczące kolejnych przypadków koronawirusa w trzech szkołach.
  - Zakażenia potwierdzono w Publicznym Liceum nr IX, Zespole Szkół Ekonomicznych oraz Zespole Szkół Zawodowych nr 4 w Opolu. W LO nr IX, chory jest uczeń pierwszej klasy. Z tego powodu sanepid wysłał na nadzór epidemiczny 51 uczniów. Nadzór potrwa do 30 października - przekazała Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Opola.

  W Zespole Szkól Ekonomicznych zakażenie potwierdzono u nauczyciela. W tym przypadku sanepid także zdecydował o nadzorze epidemicznym dla 78 uczniów, tyle że do 25 października.

  W Zespole Szkół Zawodowych nr 4, pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymał uczeń drugiej klasy. Na kwarantannę trafiło siedmiu uczniów, natomiast na nadzór epidemiczny 25. Kwarantanna i nadzór potrwają do 26 października.

  Dane na czwartek 22 października:

  - zakażeni uczniowie - 11

  - zakażeni nauczyciele - 9

  - kwarantanna - 63 uczniów i 14 nauczycieli

  - nadzór epidemiczny - 449 uczniów.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-10-23 10:16:16 [217.173.195.*] id:1603196  
  wojtasoks: Napisał postów [4904], status [VIP] Reputacja
  Szkoły wcale nie są ogniskami zakażeń. Mury przecież nie zarażają....

  Nick:
  Treść: