• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1519
  • Dodano: 2020-10-19 / 12:12
  • Komentarzy: 1

  Za kierownicą z 3 promilami

  Za kierownicą z 3 promilami

  (Fot. Archiwum)

  Tylko podczas ostatniego weekendu policjanci z Głubczyc zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Kolejny z zatrzymanych pijanych kierowców doprowadził do zdarzenia drogowego, w którym ucierpiała jedna osoba. Nietrzeźwi za kierownicą stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

  Do pierwszego zatrzymania doszło w piątek podczas rutynowej kontroli drogowej. Policjanci na jednej z ulic Głubczyc zatrzymali 31-latka, który kierował osobowym volkswagenem. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że kierujący ma w organizmie blisko 1 promil alkoholu.

  Drugi przypadek miał miejsce również na terenie miasta. W sobotni poranek patrol został powiadomiony o zdarzeniu drogowym. Policjanci na miejscu zastali uczestnika zdarzenia oraz pasażera z którym podróżował. Kierowca uskarżał się na stan zdrowia w związku z tym powiadomiono również pogotowie ratunkowe. Funkcjonariusze wyczuli od uczestników zdarzenia alkohol. Po przebadaniu okazało się, że kierowca oraz pasażer są nietrzeźwi. Kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a z uwagi na swój stan zdrowia został przewieziony do szpitala z ogólnymi potłuczeniami ciała.

  W niedzielne popołudnie w Baborowie, patrol zatrzymał kolejnego nietrzeźwego uczestnika ruchu drogowego. Był nim 63-letni mieszkaniec gminy Baborów. Ten zatrzymany okazał się być jednocześnie rekordzistą weekendu, ponieważ w wydychanym powietrzu miał blisko 3 promile alkoholu.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-10-19 15:46:23 [37.248.213.*] id:1602985  
  Król Forum: Napisał postów [1464], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Swój chłop, czy promile to szacun ;)

  Nick:
  Treść: