• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1244
  • Dodano: 2020-10-13 / 17:35
  • Komentarzy: 0

  Na wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

  Na wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

  (KPP Namysłów)

  Namysłowski policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Pijany 36-latek jechał pod prąd w centrum miasta. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi wysoka kara grzywny, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz do 2 lat więzienia.

  Namysłowski policjant po zakończonej służbie wracał swoim autem do domu. Na jednej z ulic w centrum miasta, zauważył kierowcę, który wjechał w ulicę jednokierunkową pod prąd. Aby nie doszło do zderzenia policjant zjechał na pobocze przed kierowcą fiata, który miał wyraźny problem z utrzymaniem toru jazdy. Następnie zablokował mu drogę, podbiegł do auta i wyjął kluczyki ze stacyjki.

  O całym zdarzeniu poinformował dyżurnego jednostki, który na miejsce skierował patrol drogówki. Badanie alkomatem pokazało, że 36-latek miał 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwemu mężczyźnie prawo jazdy.

  Kierowca został już przesłuchany. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz do 2 lat więzienia. Mężczyzna osobno odpowie za wykroczenie.

  Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie dla pozostałych użytkowników dróg. Dlatego sami nie wsiadajmy za kierownicę w takim stanie, a kiedy mamy podejrzenie, że inny kierowca może być pod wpływem alkoholu zareagujmy. Poinformujmy o swoich podejrzeniach policjantów lub zabierzmy mu kluczyki. Być może nasza reakcja uratuje komuś zdrowie, a nawet życie.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".