• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 16415
  • Dodano: 2020-08-08 / 17:46
  • Komentarzy: 2

Tragiczna śmierć młodej kobiety na akwenie w Grodźcu

 
 
Tragiczna śmierć młodej kobiety na akwenie w Grodźcu
 <i>(Fot. OSP Antoniów)</i>

(Fot. OSP Antoniów)

Do tragicznego zdarzenia doszło dziś w miejscowości Grodziec w gminie Ozimek na jednym z kąpielisk. Kobieta zasłabła w wodzie, nie udało się jej uratować.


Policyjni śledczy badają przyczyny i okoliczności zdarzenia do którego doszło dziś na akwenie w Grodźcu.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Opolu tłumaczy, że 39 - letnia kobieta weszła do wody i po chwili zemdlała. Po ponad godzinnej reanimacji poszkodowanej, lekarz stwierdził zgon.

Mimo, że nie znamy przyczyny tego tragicznego zdarzenia apelujemy do czytelników o zabezpieczanie się przed słońcem. Pogoda na najbliższe dni zapowiada się nadal upalnie.

- Kiedy zobaczysz tonącego, to najpierw wezwij pomoc (112). Poproś najbliższą osobę, żeby wezwała ratownika. Samodzielnie do tonącego nie podpływaj, bo może zrobić Ci krzywdę. Tonący często wciąga pod wodę, czasem nawet wyszkolonych ratowników. Jeśli masz pod ręką np. wiosło, kajak, materac, koło ratunkowe, czy nawet długie ubranie (sukienka, spodnie), podaj je lub rzuć osobie. Nie łap z tonącym bezpośredniego kontaktu. Trzeba pamiętać, że w takiej sytuacji najważniejsze jest bezpieczeństwo osoby, która rusza na ratunek - przypominają policjanci.

- Kiedy wyciągniesz tonącego na brzeg, najpierw sprawdź czy jest przytomny. Zapytaj go czy Cię słyszy, jak ma na imię. Kiedy nie ma z nim kontaktu, to udrożnij górne drogi oddechowe poprzez odchylenie głowy do tyłu. Następnie jeśli w ciągu 10 sekund nie usłyszysz dwóch oddechów, przystąp do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W przypadku osoby wyciągniętej z wody stosuj 5 wdechów, następnie 30 uciśnięć na klatkę piersiową i dwa wdechy. Akcję prowadź do czasu przyjazdu karetki. Postaraj się by ktoś Cie zmieniał. Jeśli ratowany człowiek jest przytomny, staraj się go uspokoić, bo na pewno będzie w szoku, staraj się mówić do niego. Dobrze byłoby, gdyby pierwszej pomocy udzielała osoba znająca zasady reanimacji. Może jest taki ktoś na plaży. Nie tylko z uwagi na COVID- 19, warto jest mieć w apteczce i użyć maseczkę do prowadzenia resuscytacji.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-08-08 23:04:22 [194.29.183.*] id:1600631  
KK 35947: Napisał postów [1766], status [Szycha] Reputacja
Akuratnie ta maseczka pomoże na Covid ...

Nick:
Treść:
2020-08-08 21:44:45 [178.252.28.*] id:1600628  
marioo: Napisał postów [796], status [rozpisany/na] Reputacja
bardzo przykre zdarzenie ...... jeszcze dziecko musiało to oglądać ..... wyrazy współczucia ..... :(

Nick:
Treść: