• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 16007
  • Dodano: 2020-08-06 / 12:21
  • Komentarzy: 0

12 osób zakażonych koronawirusem w Klinicznym Centrum Ginekologii w Opolu

 
 
12 osób zakażonych koronawirusem w Klinicznym Centrum Ginekologii w Opolu

(Fot. Dżacheć)

Po przebadaniu kolejnych osób składających się na personel Klinicznego Centrum Ginekologii w Opolu okazało się, że na COVID-19 choruje 12 osób.


W związku z najnowszymi informacjami - do odwołania - zostają wstrzymane przyjęcia pań do szpitala do porodów, w tym porodów rodzinnych, oraz na Pododdział Patologii Ciąży powyżej 32. tygodnia ciąży.

- W związku z uzyskaniem w dniu 4 sierpnia br. dodatniego wyniku w kierunku SARS - CoV-2 u jednego z pracowników Klinicznego Centrum z oddziału, na którym pacjenci przebywają w systemie rooming - in (pacjentki po porodzie z noworodkami), cały personel tego oddziału został przebadany pod kątem SARS - CoV-2. U 12 osób uzyskano wynik dodatni - poinformowało dziś Kliniczne Centrum ginekologii, położnictwa i neonatologii w Opolu.

W związku z powyższym, Zespół Kontroli Zakażeń podjął decyzję o przeprowadzeniu badań przesiewowych u całego personelu Klinicznego Centrum. Pacjentki w/w oddziału - wypisywane ze szpitala od 28. lipca br. oraz obecnie hospitalizowane - po wypisie z Klinicznego Centrum zostaną objęte nadzorem sanepidu.

Jednocześnie informujemy, że pacjentki z patologią ciąży powyżej 32. tygodnia ciąży przyjmowane są w szpitalach II stopnia referencyjności w Nysie oraz w Kędzierzynie - Koźlu, powyżej 34. tygodnia ciąży w Strzelcach Opolskich, natomiast powyżej 37. tygodnia ciąży w pozostałych szpitalach.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".