• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1181
  • Dodano: 2020-07-07 / 17:51
  • Komentarzy: 3

  Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej podsumował w Ujeździe rządowe projekty wsparcia

  Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej podsumował w Ujeździe rządowe projekty wsparcia
   <i>(Fot. Dżacheć)</i>

  (Fot. Dżacheć)

  Wizyty kierownictwa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej były okazją do podsumowania rządowego wsparcia dla przedsiębiorców i ochrony miejsc pracy realizowanego w ramach narzędzi wchodzących w skład tarcz antykryzysowej, finansowej i pomocowej.


  Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed mówił o realizacji tarczy antykryzysowej m. in. w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej podczas swojej wizyty w gminie Ujazd. Podkreślał też, że Łączna kwota wsparcia w skali kraju to już 110 mld zł na ochronę ok. 5 mln miejsc pracy.

  - Cieszę się, że możemy odwiedzić tę małą ale bardzo prężną miejscowość. Nie potwierdziły się opinie ekspertów, że w maju i kwietniu gwałtownie wzrośnie bezrobocie. Mamy obecnie niskie bezrobocie, ale są też dobre dane jeśli chodzi o oferty pracy. Wpływ na tę niską stopę bezrobocia mają wprowadzone przez nasz rząd tarcze antykryzysowe i tarcza finansowa. Te wszystkie elementy to realna pomoc na poziomie 110 mld złotych, które trafiły do potrzebujących. Ochroniono ponad 5 milionów miejsc pracy. Łatwiej jest chronić miejsca pracy niż je tworzyć - zaznaczał minister Stanisław Szwed.

  Szef resortu mówił też o bonie turystycznym, z którego będzie można skorzystać jeszcze w te wakacje. Wesprze on nie tylko rodziny ale też polską branżę turystyczną. Wspomniał również o dodatku solidarnościowym, który również ochronił osoby, które straciły pracę w związku z pandemią.

  Również we wtorek wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed złożył wizytę w województwie opolskim, gdzie wręczył promesy w ramach tegorocznej edycji Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-07-08 10:15:52 [217.173.199.*] id:1599458  
  Kotaro: Napisał postów [167], status [wyjadacz] Reputacja
  Pięknie poprawiłaś Aga_ko. Jeszcze tytuł popraw i wreszcie nie będzie tu błędów.

  Nick:
  Treść:
  2020-07-07 18:44:30 [185.117.84.*] id:1599437  
  jarekzopola: Napisał postów [878], status [rozpisany/na] Reputacja
  a sindbad po co niedawno protestowal skoro tak dobrze zrobili ?? gdzie ta tarcza ?? nie lejcie wody zprawdzcie co piszecie przed publikacja !!! wystarczylo przejechac kolo protestujacych - spytalem sie przez otwarte okna czemu protestuja ?? odpowiedz - potrzebujemy pomocy !!! i raptem tydzien pozniej taki gnoj z ministerstwa przyjezdza i pociska kit !!!

  Nick:
  Treść:
  2020-07-07 18:32:18 [89.64.52.*] id:1599435  
  Kotaro: Napisał postów [167], status [wyjadacz] Reputacja
  Zabierzcie tą posadę Aga_ko - ona naprawdę się do tego nie nadaje. "Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed...", a kawałek dalej "Również we wtorek wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed". Pytanie - kim jest Stanisław Szwed?

  Nick:
  Treść: