• 0
0
  • Autor: BKamiński
  • Wyświetleń: 8567
  • Dodano: 2020-07-02 / 10:30
  • Komentarzy: 0

Poznaliśmy oficjalna trasę Tour de Pologne!

 
 
Poznaliśmy oficjalna trasę Tour de Pologne!

(Fot. Archiwum)

 <i>(Fot. tourdepologne.pl)</i>

(Fot. tourdepologne.pl)

 <i></i>

Drugi etap słynnego kolarskiego wyścigu rozpocznie się w Opolu

Tegoroczne polskie święto kolarstwa będzie w wielu aspektach wyjątkowe, gdyż 77. Tour de Pologne będzie się składać tylko z 5 etapów. Wyścig ma uczcić również setną rocznicę urodzin Jana Pawła II. Jednakże, zanim kolarze ruszą do boju, zostanie poświęcona minuta ciszy zmarłemu rok wcześniej młodemu Belgowi - Bjorgowi Lambrechtowi, który pośmiertnie został patronem klasyfikacji młodzieżowej, a jego numer startowy -143- zostanie zastrzeżony.

Start został zaplanowany w Chorzowie, kolarze przejadą 195,8km i zakończą dzień pod Katowickim Spodkiem. Następnie przeniosą się do Opola, skąd pokonają trasę wynoszącą ponad 150km, by dotrzeć w końcu do Zabrza. W Wadowicach zacznie się najdłuższy etap tegorocznego Tour de Pologne, bo liczący 203,1km, z metą w Bielsku-Białej. W Bukovinie natomiast kolarzy czeka wyścig, w którym będą mieli do pokonania trzykrotnie trasę liczącą 48,5km. Finalna część rywalizacji odbędzie się na trasie Zakopane - Kraków, gdzie poznamy zwycięzcę tegorocznego Touru.

Kolarzy będzie można spotkać na trasie w dniach 5-9 sierpnia
Patronat 24opole
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".