• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3319
  • Dodano: 2020-07-03 / 08:12
  • Komentarzy: 0

  Wypoczynek nad jeziorami turawskimi coraz bardziej popularny

  Wypoczynek nad jeziorami turawskimi coraz bardziej popularny
   <i>(Fot. Dżacheć)</i>

  (Fot. Dżacheć)

  Od momentu pojawienia się pierwszych, cieplejszych dni można zaobserwować duży napływ plażowiczów i turystów na obszary wszystkich jezior turawskich.


  Sezon wakacyjny rozpoczął się wprawdzie kilka dni temu, ale już od dłuższego czasu można zauważyć, że jeziora w Turawie cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców Opolszczyzny. Tłumy na plażach wokół jeziora to efekt nie tylko wzrastającej atrakcyjności tych terenów, ale także efekt pandemii, z powodu której wielu z nas zrezygnowało z wyjazdu na wakacje.

  - Jezioro średnie w Turawie to doskonałe miejsce na wypoczynek z małymi dziećmi. Są tu doskonałe warunki, by spędzić nad wodą cały dzień, a nawet kilka dni pozostając na polu namiotowym. Plaża jest czysta, jest plac zabaw, bogata strefa gastronomiczna, czego chcieć więcej - mówi Anna, która z okazji przerwy wakacyjnej dojeżdża na plażę z dziećmi w każdy pogodny dzień.

  Tereny wokół jezior przyciągają nie tylko plażowiczów. Są również atrakcyjne dla sportowców - w tym biegaczy czy rowerzystów. Trasa Opole - Turawa jest jedną z najchętniej wybieraną przez Opolan.

  - Trasa jest idealna na lato, biegnie w większości zacienionym lasem. Okolice Jezior Turawskich to doskonałe miejsce na weekendowy wypoczynek oraz dłuższy pobyt. Cztery jeziora, piękne lasy, bogata infrastruktura turystyczna z ośrodkami wypoczynkowymi, kempingami, restauracjami, przystaniami żeglarskimi i wypożyczalniami sprzętu wodnego, no i oczywiście liczne ścieżki rowerowe - to wszystko sprawi, że nie będziecie się tu nudzić - czytamy w przewodniku dla turysty opublikowanym na stronach Urzędu Miasta Opola.

  Warto nie zapominać o obowiązującym reżimie sanitarnym, którego w dalszym ciągu strzegą policjanci. - Wprowadzone nakazy i obostrzenia, mają na celu zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jednak od momentu, gdy zniesiono część nakazów zakrywania ust i nosa na świeżym powietrzu, wiele osób całkowicie zrezygnowało z noszenia maseczek. Pamiętajmy, że takie zachowanie może doprowadzić do zwiększenia ilości zachorowań na COVID-19 w naszym regionie. Przypominamy o tym, że nadal obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w określonych sytuacjach - informuje opolska policja.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".