• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2760
  • Dodano: 2020-06-22 / 12:09
  • Komentarzy: 1

  Ruszył nabór wniosków na wymianę pieców

  Ruszył nabór wniosków na wymianę pieców

  (Fot. Dżacheć)

  Prezydent Miasta Opola ogłasza nabór wniosków w ramach projektu pn.: "Ekologiczne Opole - wymiana źródeł ciepła na bardziej ekologiczne dla miasta" przy udziale środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.


  Mieszkańcy miasta Opola mogą już składać wnioski o dotację na wymianę pieców. Dofinansowanie na zmianę indywidualnych źródeł ciepła dotyczy zarówno gospodarstw domowych jak i wspólnot mieszkaniowych.

  Nabór obejmuje dotacje na:

  - wymianę indywidualnych źródeł ciepła w gospodarstwach domowych (w przypadku budynków jednorodzinnych) oraz we wspólnotach mieszkaniowych (w przypadku budynków wielorodzinnych) na źródła ciepła bardziej ekologiczne tj. na:
  a) pompę ciepła tj.: gruntową pompę ciepła, pompę ciepła typu powietrze-woda, powietrze-powietrze;
  b) kocioł spełniający minimum standard emisyjny zgodny z ekoprojektem, jeżeli korzystanie z tego typu ogrzewania jest zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, w przypadku realizacji zadania na terenie objętym planem;

  - likwidację indywidualnych źródeł ciepła w celu przyłączenia do sieci ciepłowniczej lub sieci gazowej.

  Wnioski można składać do dnia 10 lipca 2020 roku lub do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych w budżecie Miasta Opola na realizację projektu. Wnioski z wymaganymi załącznikami należy składać w Biurze Obsługi Obywatela Urzędu Miasta Opola Rynek-Ratusz (parter) lub w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Opola, Plac Wolności 7-8 lub też przesłać na adres: Urząd Miasta Opola, Rynek?Ratusz, 45-015 Opole.

  W razie pytań prosimy o kontakt z pracownikami Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Opola - tel. 77 54 11 375.

  Szczegółowe zasady udzielania i rozliczania dotacji oraz wzory dokumentów określone są w uchwale Nr XXVI/534/20 Rady Miasta Opola z dnia 28 maja 2020 r.

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-06-22 15:50:39 [165.225.72.*] id:1598735  
  dontomasso: Napisał postów [3523], status [VIP] Reputacja
  ekologiczne opole? w krakowie tez powywalali stare kopciuchy a poprawy powietrza jak nie bylo tak nima

  Nick:
  Treść: