• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 10022
  • Dodano: 2020-06-14 / 06:30
  • Komentarzy: 1

  Strażacy wyjeżdżali do zalanych piwnic, wichura pozrywała też dachy

  Strażacy wyjeżdżali do zalanych piwnic, wichura pozrywała też dachy

  (Fot. OSP Łąka )

  W związku z silnymi burzami, które przeszły przez Opolszczyznę minionej doby, dużo pracy mieli opolscy strażacy. Odnotowano 48 interwencji związanych z usuwaniem skutków złych warunków atmosferycznych.  W sobotę 13 czerwca 2020 przez teren województwa opolskiego przeszły burze a wraz z nimi silny wiatr, intensywne opady deszczu oraz grad.

  Od godziny 10:00 do 22:00 strażacy odnotowali 48 interwencji związanych z intensywnymi warunkami atmosferycznymi. Najwięcej zdarzeń odnotowano w powiecie opolskim (21), strzeleckim (20) i brzeskim (4).

  W miejscowości Zimnice Wielkie (powiat opolski) doszło łącznie do sześciu zdarzeń spowodowanych przez silniejsze podmuchy wiatrów. Uszkodzeniu uległy cztery dachy w budynkach gospodarczych oraz dwa dachy w budynkach mieszkalnych. Strażacy wzywani byli także do zalanych piwnic w domach jednorodzinnych na terenie naszego miasta.

  Na terenie powiatu strzeleckiego, odnotowano dziewięć zdarzeń związanych z zalanymi piwnicami w budynkach spowodowanych intensywnymi opadami deszczu. Działania, w które byli zaangażowani strażacy to także usuwanie drzew i konarów z dróg oraz linii energetycznych.

  W miejscowości Kamienna Góra doszło do zawalenia się dachu stodoły. Działania nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i uprzątnięcia gruzowiska.

  W zdarzeniach tych nie odnotowano osób poszkodowanych.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-06-14 12:19:45 [178.252.17.*] id:1598388  
  PauloOp23: Napisał postów [3564], status [VIP] Reputacja
  Dla czego z państwowych pieniędzy wypompowywana jest woda z prywatnych posesji? Rozumiem że jest to tragedia jak popada i zaleje piwnice czy podwórko ale jest to prywatna posesja i jak się dba tak się ma. Trochę głupie że ja płace za to że ktoś nie potrafi poprawnie zrobić odprowadzenia wody.

  Nick:
  Treść: