• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2974
  • Dodano: 2020-05-29 / 15:53
  • Komentarzy: 1

  Pociął żonie twarz butelką. Sąd skazał go na 10 lat pozbawienia wolności

  Pociął żonie twarz butelką. Sąd skazał go na 10 lat pozbawienia wolności

  (Fot. Dżacheć)

  Zapadł wyrok w sprawie usiłowania zabójstwa poprzez pocięcie twarzy rozbitą butelką. Wyrok 10 lat pozbawienia wolności dla mieszkańca Strzelec Opolskich wydał Sąd Okręgowy w Opolu.


  Rodzinna tragedia wydarzyła się w czerwcu ubiegłego roku w jednym z mieszkań w Strzelcach Opolskich, kiedy 43-letni Daniel N. zaatakował swoją żonę rozbita butelką. Jak ustalono, mężczyzna tym sposobem próbował wymusić na żonie wycofanie pozwu rozwodowego.

  Do zdarzenia doszło rano, kiedy Katarzyna N. szykowała się do wyjścia do pracy. W tym czasie jej trójka dzieci w wieku między 5 a 12 rokiem życia była w domu. O sytuacji, która działa się w łazience zawiadomił sąsiadów, a później policję 12-letni syn pokrzywdzonej. Podczas procesu, który rozpoczął się w ubiegłym roku poszkodowana zeznała, że mąż zjawił się w mieszkaniu rano, przyłożył jej do szyi rozbitą butelkę po czym zaczął rozcinać jej twarz i szyję. Małżeństwo nie mieszkało razem, para była w trakcie rozwodu.

  Po zdarzeniu mężczyzna stanął przed sądem. Przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa, a przed sądem oskarżony przedstawił zupełnie inną wersję wydarzeń nie przyznając się do zarzucanych mu czynów. Twierdził m.in., że kobieta sama skaleczyła się butelką, ponieważ na nią upadła.

  Sąd nie uwierzył w wersję oskarżonego i wymierzył 43-latkowi karę 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, Daniel N. będzie musiał zapłacić na rzecz pokrzywdzonej 40 tysięcy złotych tytułem zadośćuczynienia. Wyrok zapadł w środę 27 maja 2020 roku przed Sądem Okręgowym w Opolu, jest nieprawomocny.


  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-05-29 23:31:17 [5.173.48.*] id:1597810  
  tippmann: Napisał postów [6223], status [VIP] Reputacja
  sweet sweet tulipan

  Nick:
  Treść: