• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3769
  • Dodano: 2020-05-17 / 17:59
  • Komentarzy: 0

  Koronawirus: 272 zakażonych w niedzielę w tym 9 osób z regionu

  (Fot. Archiwum)

  Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę w sumie o 272 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Według danych, które dwa razy dziennie dostarcza Ministerstwo Zdrowia, z powodu COVID-19 zmarło już 39 mieszkańców województwa opolskiego.


  Mamy 135 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (88), mazowieckiego (21), wielkopolskiego (15), łódzkiego (6), dolnośląskiego (2), opolskiego (1), małopolskiego (1), zachodniopomorskiego (1).

  Z przykrością informujemy o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 70-M Tychy, 68-M Racibórz, 79-M Piaseczno, 91-M Łomża, 87-K Grudziądz, 66-M Kraków. Większość osób miała choroby współistniejące.

  W popołudniowym raporcie resort zdrowia wymienił jednego mieszkańca Opolszczyzny. Na tę chwilę nie wiadomo z jakiego powiatu jest zakażona osoba oraz jaki jest jej stan zdrowia.

  Liczba zakażonych koronawirusem: 18 529/925 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

  Rośnie liczba zakażonych osób w województwie Śląskim, gdzie liczba zakażeń przekroczyła już 5 tysięcy osób. Z informacji przekazanych przez resort zdrowia wynika, że większość z zakażonych stanowią pracownicy spółek węglowych. - Z informacji od spółek węglowych wynika, że do 2244 wzrosła liczba pracowników kopalń zakażonych koronawirusem. Większość - 1268 - to osoby zatrudnione w Polskiej Grupie Górniczej - poinformował TVN24.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".