• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 7979
  • Dodano: 2020-05-11 / 16:59
  • Komentarzy: 3

  Od 18 maja do kosmetyczki i fryzjera, ale bez pogaduszek i kawki

  (Fot. Dżacheć)

  Otwarcie m.in. salonów kosmetycznych i salonów fryzjerskich będzie możliwe w kolejnym, trzecim etapie odmrażania gospodarki, który rozpocznie się za tydzień, w poniedziałek 18 maja. Wizyta w salonie nie będzie jednak już taka sama jak kiedyś.


  Luzowanie restrykcji rozpoczęło się 20 kwietnia. Wówczas zniesiono część ograniczeń w sklepach, a ludzie zaczęli swobodnie się przemieszczać. 4 maja rozpoczął się drugi etap odmrażania gospodarki i jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, 18 maja rozpoczniemy kolejne otwarcie zamrożonych usług. III etap uwalniania gospodarki ma dotyczyć gastronomii, salonów fryzjerskich i kosmetycznych, a także organizacji bez udziału publiczności wydarzeń sportowych.

  Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego przygotował już infografiki z wykazem najważniejszych rekomendacji i zachęca, by salony zamieszczały na drzwiach wejściowych ich wydruk.

  - Wraz z Ministerstwem Rozwoju i przedstawicielami branży beauty: inicjatywą BeautyRazem, OSSP Fantasmagorie, Izbą Kosmetologów i właścicielami sieci salonów i pojedynczych punktów usługowych od kilku tygodni przygotowujemy wytyczne dla salonów fryzjerskich i gabinetów kosmetycznych, które pozwolą na jak najszybszy powrót do pracy fryzjerów i kosmetologów - poinformował Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego, który swoje rekomendacje przesłał do akceptacji GIS 8 maja.

  Co zmieni się w salonach fryzjerskich i kosmetycznych według powyższych rekomendacji? Przyjmowane będą tylko osoby zdrowe, przed wizytą odbędzie się pomiar temperatury, czasem krótki "wywiad". Klienci będą musieli wysiedzieć cały zabieg w maseczce i rękawiczkach, a między stanowiskami zachowana zostanie odległość minimum 1,5 metra.

  Klienci salonów fryzjerskich i kosmetycznych muszą zapomnieć o dodatkowych przywilejach jakim było podanie kawy czy herbaty. Dopuszcza się podanie wody w jednorazowym, plastikowym kubku. Usunięte zostały też testery produktów.

  Powyższe wytyczne to tylko szkic, który w większym bądź mniejszym zakresie może obowiązywać od momentu otworzenia fryzjerów lub salonów kosmetycznych. Więcej informacji w tym temacie z pewnością pojawi się pod koniec tego tygodnia.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-05-12 06:22:03 [83.10.84.*] id:1597227  
  Gaz: Napisał postów [4780], status [VIP] Reputacja
  liberty,to tylko dla debili i szmalcowników z Platformy Obywatelskiej.

  Nick:
  Treść:
  2020-05-11 20:28:56 [31.60.22.*] id:1597223  
  liberty: Napisał postów [4165], status [Szycha] Reputacja
  Debile z PIS jak wy sobie wyobrażacie ze ide do fryzjera i pół godziny mam siedziec w masce jak mnie baba bedzie strzygła?!

  Nick:
  Treść:
  2020-05-11 17:50:29 [185.127.20.*] id:1597218  
  Pedro: Napisał postów [8908], status [VIP] Reputacja
  Czyli o przycięciu brody można zapomnieć.

  Nick:
  Treść: