• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3629
  • Dodano: 2020-05-06 / 14:36
  • Komentarzy: 0

  Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu w centrum Opola

  Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu w centrum Opola

  (Fot. Dżacheć)

  Od środy 6 maja kierowców jadących z centrum Opola w stronę Zaodrza czekają utrudnienia. Związane są z pracami remontowymi, które przeprowadzane są na moście Pamięci Sybiraków.


  Niecały miesiąc temu drogowcy rozpoczęli remont Mostu Sybiraków w ciągu ulicy Nysy Łużyckiej w Opolu. Do tej pory w związku z pracami dla kierowców wyłączono lewy pas w kierunku Zaodrza na estakadzie. Zamknięty był też lewy pas na Moście Sybiraków aż do wiaduktu na Bończyka.

  Zakres robót na pierwszym etapie obejmował wymianę krawężników od strony pasa rozdziału oraz wymianę dylatacji na lewym pasie.

  Od środy 6 maja kierowcy muszą zachować czujność, ponieważ prace zostaną przeniesione na prawy pas ruchu. Dlatego też Miejski Zarząd Dróg poinformował o zmianie organizacji ruchu na estakadzie i moście Pamięci Sybirakó.

  - Na estakadzie zamknięty zostanie prawy pas w kierunku Zaodrza, a także będący jego przedłużeniem środkowy pas na moście Pamięci Sybiraków. Natomiast poruszając się z ronda (dołem od strony Budowlanych) na most będzie można wjechać tylko na prawy pas. Zmiana pasa na środkowy i lewy będzie możliwa dopiero za wiaduktem nad ulicą Bończyka. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 11 maja. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o ostrożność - poinformował Adam Leszczyński, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

  Remont będzie kosztował miasto blisko 3 miliony złotych. Objęty nim będzie most, który powstał jeszcze w latach osiemdziesiątych. Na moście Pamięci Sybiraków będzie wymieniona nawierzchnia i dylatacja, wyremontowane chodniki, powstanie też ścieżka rowerowa oraz nowe oświetlenie. Most na czas trwania remontu będzie przejezdny, najprawdopodobniej będą jednak czasowe wyłączenia poszczególnych pasów jezdni.

  Koniec prac przewiduje się wstępnie na sierpień 2020 roku.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".