• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2301
  • Dodano: 2020-04-10 / 14:06
  • Komentarzy: 2

  Przychodnia przy ul. Judyma w Kędzierzynie-Koźlu zawiesza przyjmowanie pacjentów

  Przychodnia przy ul. Judyma w Kędzierzynie-Koźlu zawiesza przyjmowanie pacjentów
   <i>(Fot. FB/Powiat kędzierzyńsko-kozielski)</i>

  (Fot. FB/Powiat kędzierzyńsko-kozielski)

  Brak obsady lekarskiej jest powodem zawieszenia punktu nocnej i świątecznej opieki medycznej przy ul. Judyma w Kędzierzynie-Koźlu. Władze powiatu wspólnie z medykami apelują do zgłaszających się pacjentów "Nie kłam medyka".


  - Punkt nocnej i świątecznej opieki medycznej przy ul. Judyma w Kędzierzynie-Koźlu zawiesza przyjmowanie pacjentów do odwołania. Powodem jest brak obsady lekarskiej - poinformowało w czwartek Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu.

  Wcześniej informowano o zakażeniu tamtejszych medyków, do którego doszło wskutek nieodpowiedzialnego zachowania pacjentów. - Dziś już wiemy, że do tych zakażeń nie musiało dojść. U lekarza nocnej i świątecznej opieki medycznej w Kędzierzynie potwierdzono zakażenie koronawirusem. Pozytywny wynik testu otrzymało również dwóch ratowników medycznych. Dlatego raz jeszcze apelujemy #niekłammedyka. Jeśli decydujemy się na pomoc w punkcie nocnej i świątecznej opieki, przed wizytą musimy podać wszystkie, prawdziwe informacje dotyczące naszego naszego stanu zdrowia oraz członków najbliższej rodziny. Tylko w ten sposób unikniemy rozprzestrzeniania się epidemii, a nasi lekarze nie będą narażeni na zakażenie - czytamy na stronie internetowej powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego.

  Zamknięcie punktu nocnej i świątecznej opieki medycznej przy ul. Judyma w Kędzierzynie-Koźlu to, jak pisze Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu sytuacja, której nie można było wcześniej przewidzieć, a dyrekcja szpitala robi wszystko, by jak najszybciej przywrócić punkt opieki przy ul. Judyma.

  - Narodowy Fundusz Zdrowia zwrócił się już do prezesa Związku Pracodawców Opieki Medycznej Opolszczyzny z prośbą o pomoc w zabezpieczeniu kadry lekarskiej. Członkami związku są również lekarze rodzinni. Pacjenci z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, którzy będą wymagali opieki medycznej nocą oraz w święta, powinni kierować się do tożsamych punktów, które znajdują się w szpitalach w Strzelcach Opolskich, Krapkowicach lub Głubczycach - czytamy.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-04-10 15:39:44 [188.123.205.*] id:1595775  
  ombre: Napisał postów [18093], status [VIP] Reputacja
  Praktycznie żadna przychodnia nie działa.Lekarze badają pacjentów jak wróżbita Maciej przez telefon.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2020-04-10 16:38:32 [194.29.183.*] id:1595785  
  mirek1978: Napisał postów [1628], status [Szycha] Reputacja
  Masz rację a kiedy ostatnio napisałem, że kuzynka ma problem z dostaniem się w wielkim Opolu do ginekologa to mnie wyśmiano. We Wrocławiu prezydent miasta zadbał o ciężarne i tego problemu nie ma.