• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2999
  • Dodano: 2020-04-07 / 16:30
  • Komentarzy: 0

  Tarcza Antykryzysowa rusza w Opolu. Sprawdź co zrobić, by otrzymać pomoc

  Tarcza Antykryzysowa rusza w Opolu. Sprawdź co zrobić, by otrzymać pomoc

  (Fot. Dżacheć)

  Miasto Opole przygotowuje się do wdrożenia rozwiązań zapisanych w Tarczy Antykryzysowej. Uruchomiono specjalnego maila oraz linię telefoniczną, gdzie można składać specjalne wnioski oraz skorzystać z porad.


  Przedsiębiorcy z Opola, których epidemia koronawirusa dotyka bezpośrednio mogą szykować się do złożenia wniosku, który zapoczątkuje pomoc gwarantowaną przez władze miasta.

  Przedmiotem ulg w Opolu w ramach tarczy mogą być należności związane z najmem, dzierżawą, użytkowaniem, które przypadały za okres stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii, należności Miasta, jego jednostek organizacyjnych oraz związane z gospodarowaniem przez Prezydenta Miasta nieruchomościami Skarbu Państwa.

  - Przygotowaliśmy pakiet rozwiązań, które mają wspomóc lokalną, miejską gospodarkę w tych trudnych czasach To rozwiązanie, które są przygotowywane po to, by zachować i bronić miejsc pracy. Przygotowaliśmy pakiet ulg związanych z najmem, dzierżawą, bądź użytkowaniem. Będą one dotyczyć czasu zagrożenia, czyli epidemii. Oczywiście mówimy o opłatach, które wnoszone są do miasta i jego jednostek organizacyjnych. To specjalne zarządzenie, które zostanie opublikowane do końca tygodnia. Można starać się o odroczenie terminu płatności, rozłożenie na raty, umorzenie oraz odstąpienie od dochodzenia - mówi prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

  Mieszkańcy mogą wnioskować o odroczenie terminu płatności, rozłożenie na raty, umorzenie, odstąpienie od dochodzenia. Wnioski należy składać elektronicznie na adres wsparcie@um.opole.pl lub za pośrednictwem ePUAP. Infolinia 77 45 11 976.

  Wniosek będzie rozpatrywany bezzwłocznie w trybie administracyjnym.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".