• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2151
  • Dodano: 2019-10-12 / 17:13
  • Komentarzy: 0

W Suchym Borze odbył się Finał Pucharu Świata Nordic Walking World Cup 2019

 
 
W Suchym Borze odbył się Finał Pucharu Świata Nordic Walking World Cup 2019

(Fot. Dżacheć)

IV Opolski Marsz Nordic Walking oraz Finał Pucharu Świata Nordic Walking World Cup 2019 to dwie imprezy, które równocześnie odbywają się dziś w Suchym Borze pod Opolem. Wieś gości "kijkarzy" z różnych zakątków świata.

W ramach wydarzenia w Suchym Borze pojawił się sam Marko Kantaneva - oficjalny twórca techniki Nordic Walking z Finlandii, trener personalny, instruktor sportowy.

W sobotę 12 października o 10:00 oficjalnie otwarto zawody, a już pół godziny później na starcie stanęli uczestnicy marszu na dystansie półmaratonu. Jedna pętla liczyła 5,27 km, na której pokonanie najlepsi zawodnicy potrzebowali około 35 minut. Finał Pucharu Świata Nordic Walking World Cup 2019 zamknie sezon, który rozpoczął się w marcu w Hiszpanii w Gironie, a kolejne marsze odbywały się na Ukrainie, w Rosji, Finlandii, Francji i Luksemburgu.

Oprócz Finału Pucharu Świata na tej samej trasie odbył się także tradycyjny marsz z kijkami, organizowany już po raz 4. w Suchym Borze. Do udziału zgłosiły się całe rodziny, a piękna pogoda tylko sprzyjała wspólnemu spacerowaniu.

- Tym razem, marsz jest częścią międzynarodowej imprezy sportowej pod nazwą Nordic Walking World Cup 2019, na której będziemy mogli obserwować rywalizację najlepszych zawodników NW z całej Europy oraz Marko Kantaneva - twórcę Nordic Walking z Finlandii. To marsz rekreacyjny, bez pomiaru czasu, dedykowany głównie osobom, którym nie zależy na pobijaniu kolejnych rekordów czasowych, ale dla tych, którzy lubią spacerować po lesie w dobrym towarzystwie - informują organizatorzy wydarzenia.


reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".