• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1832
  • Dodano: 2019-09-01 / 09:58
  • Komentarzy: 1

Festiwal filmowy HumanDOC już w weekend 14-15 września w Opolu

 
 
Festiwal filmowy HumanDOC już w weekend 14-15 września w Opolu

(Fot. Dżacheć)

Festiwal HumanDOC to jeden z trzech największych festiwali filmów dokumentalnych w kraju. Dzięki współpracy z miastem możliwe będzie zaprezentowanie projekcji filmowych również w Opolu. Wydarzenie odbędzie się w weekend 14/15 września.


Dokumenty i towarzyszące im eventy satelitarne, jak spotkania z gośćmi i warsztaty, to szansa na niecodzienne przeżycia. Możemy spojrzeć w oczy Nadii Murad, młodej kobiety, która wydostała się z niewoli ISIS. Cały świat wstrzymał oddech, gdy Nadia opowiadała o swoim losie na posiedzeniu ONZ i cały świat wiwatował, gdy za swą działalność na rzecz kobiet otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla

- To oglądanie filmów w dość specyficzny sposób bo nie w kinie a na opolskim rynku. Tematyka filmów jest poruszająca, ponieważ to filmy dokumentalne o problemach współczesnego świata - powiedział Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opola.

- Już niebawem będziemy mogli pokazać Opolanom filmy dokumentalne. W Opolu pokażemy 6 najlepszych filmów a ich siła to prawdziwość zawartych w nich historii. Odbędą się także spotkania z ekspertami związanymi ze światem filmów i cały szereg wydarzeń towarzyszących, które sprawią, że odbiór filmów będzie jeszcze lepszy. Chcemy by dokument stał się bazą do poruszenia globalnych kwestii. Przez film opowiadać będziemy o tym, co dotyczy każdego z nas - mówi Izabela Żbikowska z Fundacji HumanDoc, organizatora wydarzenia.

- Całość zostanie zrealizowana na opolskim rynku. Filmy będą w doskonałej jakości. Zobaczymy projekcje dotyczące problemów ludzi i zwierząt na całym świecie. Warto spotkać się i wspólnie zobaczyć filmy i porozmawiać o problemach z którymi się spotykamy - dodaje Łukasz Śmierciak, naczelnik Wydziału Promocji UM Opole.

PROGRAM 14 WRZEŚNIA/SOBOTA

17:30    Universam Grochów / reż. Tomasz Knittel
18:30    Janka / reż. Adela Kaczmarek/Spotkanie z reżyserką
20:00    Dźwigając brzemię / reż. Aleksandra Bombach    
20:00 Globalne pytanie: historia jednostki/ losy świata - dyskusja
po 22:00    Kat improw- aranżacje muzyczne

PROGRAM 15 WRZEŚNIA/NIEDZIELA

17:00    Niebieskie serce / reż. Britton Caillouette
18:00    Kiedy owca staje się lwem / reż.John Kasbe
20:00    Arka Prezydenta Anote / reż. Matthieu Rytz    
20:00 Globalne pytanie: dokąd zmierza świat? - dyskusjareklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-09-03 12:36:09 [217.173.199.*] id:1580905  
Kotaro: Napisał postów [167], status [wyjadacz] Reputacja
Aga-Ko, co to bzdury? "Eventy satelitarne"? Wymyślasz nowe słowa czy bezrefleksyjnie spisujesz to, co inni wymyślili?

Nick:
Treść: