• Wyświetleń: 1209
  • Dodano: 2019-07-22 / 08:00
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

  Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie turystyczne?

  Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie turystyczne?
  Wakacje coraz częściej spędzamy poza granicami kraju. Każdy letni wyjazd powinien być poprzedzony zakupem dodatkowego ubezpieczenia turystycznego, które zapewni nam spokojny i beztroski wypoczynek.


  Ubezpieczenie turystyczne ma na celu ochronę przed skutkami nagłych zdarzeń losowych podczas podróży w kraju i za granicą. Wsparcie finansowe pomaga uporać się z konsekwencjami wypadków, problemów ze zdrowiem lub nieprzewidzianych sytuacji tj. kradzież, utrata bagażu lub odwołany samolot. Dzięki zabezpieczeniu możemy swobodnie pokryć koszty leczenia w prywatnej lub państwowej służbie zdrowia w danym kraju. Ponadto nie musimy martwić się o pokrycie kosztów transportu medycznego, zarówno drogą lądową, jak i powietrzną.
  Podstawowy zakres ubezpieczeń turystycznych

  Ubezpieczenie kosztów leczenia, które pokrywa zwrot kosztów za wizyty lekarskie, zabiegi ambulatoryjne, badania specjalistyczne, transport do placówki medycznej oraz ewentualne leczenie stomatologiczne za granicą w nagłych przypadkach.
  Ubezpieczenie kosztów ratownictwa, czyli pokrycie opłat związanych z prowadzeniem akcji ratowniczej, która w niektórych krajach jest dodatkowo płatna.
  Usługa assistance, czyli m.in. wsparcie w zakresie umawiania wizyt lekarskich lub organizacji transportu do ambulatorium, także przy wykorzystaniu tłumacza.
  Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej pozwala na pokrycie szkód, które nieumyślnie wyrządziliśmy innym (użyteczne szczególnie w kwestii różnych wypadków).
  Ubezpieczenie bagażu podróżnego oraz sprzętu sportowego na wypadek utraty, uszkodzenia lub zniszczenia.
  Ubezpieczenie NNW, czyli następstw nieszczęśliwych wypadków

  Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie turystyczne?

  Specjaliści Multiagencji Centrum Ubezpieczeń Partner wskazują na elementy polisy, którym powinniśmy przyjrzeć się bliżej:

  1) Odpowiednia suma ubezpieczenia; w Europie powinna zabezpieczać koszty leczenia na wysokość około 200 tysięcy złotych; poza Starym Kontynentem od 500 tys. do miliona złotych.
  2) Wykluczenia zawarte w OWU. Jednym z ważniejszych elementów polisy jest OWU (ogólne warunki ubezpieczenia). Znajdziemy tam m.in. zapisy dotyczące wielu sportów, które mają status podwyższonego ryzyka lub sportów ekstremalnych.
  3) Zapisy dotyczące chorób przewlekłych. Ubezpieczyciel nie pokryje kosztów zdarzenia związanego z chorobą, na którą wcześniej chorował ubezpieczony np. jeśli chorujemy na nadciśnienie, ubezpieczenie może wykluczać pokrycie kosztów pomocy udzielonej podczas zawału. O wszystkich przewlekłych chorobach musimy poinformować agenta, który dostosuje polisę do naszych potrzeb.
  4) Zapis o "rażącym niedbalstwie". Warunki ubezpieczenia turystycznego nie powinny zawierać zapisu na temat naszych zaniedbań, ponieważ mogą one skutkować brakiem wypłaty odszkodowania, jeśli wypadek jest spowodowany z winy ubezpieczonego.

  Chcesz wiedzieć więcej na temat ubezpieczeń turystycznych? Zobacz pierwszą część artykułu, a w niej odpowiedź na pytanie, kiedy i w jakich sytuacjach powinniśmy wykupić ubezpieczenie turystyczne.
  Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?

  www.cubezpieczen.pl
  facebook.com/centrumubezpieczen.opole


  Centrum Ubezpieczeń Partner from Centrum Ubezpieczeń PARTNER on Vimeo.

  Artykuł sponsorowany

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".