• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1282
  • Dodano: 2019-05-17 / 16:09
  • Komentarzy: 1

80 wydawnictw zaprezentuje się podczas czwartego Festiwalu Książki Opole!

 
 
80 wydawnictw zaprezentuje się podczas czwartego Festiwalu Książki Opole!

(Fot. Dżacheć)

 <i></i>

W drugi weekend czerwca Opole już po raz kolejny będzie stolicą polskiej książki! W dniach 7 - 9 czerwca na Placu Wolności będziemy gościć kilkudziesięciu pisarzy, wielu muzyków i artystów. W Miasteczku Literackim swoją ofertę wydawniczą przedstawi osiemdziesiąt wydawnictw.


Targi książki, spotkania autorskie, koncerty i po raz pierwszy slam poetycki - czyli Turniej poetów amatorów.

Na placu Wolności w Opolu powstanie wielkie Miasteczko Literackie z licznymi namiotami wydawnictw i sceną, która będzie sercem wydarzenia. W tym roku oferta wydawnicza jest bardzo bogata, począwszy od literatury dziecięcej, reportaż, kryminały czy literaturę obyczajową. W targach książki bierze udział prawie osiemdziesiąt wydawnictw m.in.: Wydawnictwo Literackie, Nasza Księgarnia, Muza, Agora, Czarna Owca, Fronda, Foksal, Czarne, Media Rodzina, Poznańskie, Publicat, Sonia Draga, SQN i wielu innych.

Targi książki będą odbywały się codziennie od godziny 10:30 do 19:00.

W piątek na scenie plenerowej gościć będziemy Tomasza Organka, Jakuba Małeckiego, Jakuba Żulczyka, Bartka Dobrocha, Nadię Szagdaj. Będą miały miejsce dyskusje dotyczące BookTube'a oraz mediów społecznościowych. Piątkowe zajęcia będą skierowane również do dzieci, dlatego zapraszamy najmłodszych na bajkowe spotkanie z Iloną Chylewską czy spotkanie z Martą Guzowską. W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie z przedszkolakami dotyczące "Kolorowanki Portretu Miasta Opola", później warsztaty z Wyd. Poławiacze Pereł czy warsztaty z Wyd. Alegoria.

W sobotę na scenie plenerowej rozpoczniemy od spotkania autorskiego z Beatą Pawlikowską, później Agnieszką Maciąg, ks. Adamem Bonieckim, Karolem Bieleckiem, Katarzyną Bondą i Remigiuszem Mrozem, Blanką Lipińską, Wojciechem Kuczokiem, Eustachym Rylskim. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu będzie miało miejsce spotkanie w ramach spotkań z Mamą i Tatą wokół książeczek "Kicia Kocia".

Niedzielę rozpoczynamy czytaniem interaktywnym aktorów Opolskiego Teatru Lalki z Wydawnictwem Zakamarki, a później spotkaniem autorskim z Markiem Krajewskim, Katarzyną Puzyńską, Magdaleną Tulli, Marcinem Mellerem, Marcinem Wilkiem, Magdaleną Grzebałkowską w muzycznym akompaniamencie Leszka Kułakowskiego.

W tym roku Fabryka Inspiracji zaprosiła trzy gwiazdy muzyczne, które zwieńczą każdy festiwalowy dzień. W piątek będzie miał miejsce koncert Tymona Tymańskiego z projektem Tymański/Ciechowski. Koncert to intrygujący powrót do muzyki i tekstów kanonu polskiego rocka w interpretacji Tymona. W sobotę, czyli 8 czerwca będzie miał miejsce koncert zespołu Kwiatu Jabłoni.

W sobotę w Miejskiej Bibliotece Publicznej będzie można wziąć udział w warsztatach w kryminalnym klimacie prowadzonych Joannę Opiat - Bojarską i Ryszarda Ćwirleja. Po warsztatach kryminalnych istnieje możliwość wzięcia udziału w warsztatach z pisania reportażu historycznego z Urszulą Glensk. W niedzielę wszystkich kreatywnych zapraszamy na warsztaty z kreatywnego pisania, czyli Loesje. Charakterystyczne teksty, które zamieszczane są na drukach, będą tworzone podczas Festiwalu Książki, a ich celem jest dzielenie się pomysłami i ideami, wyrażenie własnych opinii przy użyciu krótkich sloganów. Działalność Loesje ma pobudzać odbiorców do refleksji, a także kreatywnego i twórczego myślenia oraz uświadomić możliwość wpływania na najbliższe otoczenie. Na warsztaty obowiązują zapisy: festiwalksiazki@gmail.com

Szczegółowy program godzinowy dostępny na stronie www.festiwalksiazki.pl. Wydrukowany program Fabryka Inspiracji będzie dystrybuować w licznych punktach informacyjnych w mieście oraz podczas wydarzenia w Miasteczku Literackim. W razie niepogody wydarzenia ze sceny plenerowej zostaną przeniesione do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu.
Patronat 24opole
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-05-22 00:53:32 [217.173.204.*] id:1575872  
WlkCybernetyk: Napisała postów [25], status [nowy] Reputacja
I po co? Polaki i tak nie czytają. Wolą se bezmyślnie poleżeć przed tv i żreć schabowego.

Nick:
Treść: