• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1430
  • Dodano: 2019-02-26 / 10:48
  • Komentarzy: 1

Andrzej Buła kandydatem PO do Parlamentu Europejskiego

 
 
Andrzej Buła kandydatem PO do Parlamentu Europejskiego

(Fot. Dżacheć)

Rada Regionu opolskiego Platformy Obywatelskiej podjęła jednogłośną decyzję o wyborze Andrzeja Buły na kandydata do Parlamentu Europejskiego.


O rekomendacji Andrzeja Buły w wyborach do parlamentu Europejskiego rada regionalnej Platformy Obywatelskiej poinformowała już wczoraj. Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa zaznacza, że Buła to jedyny reprezentant ugrupowania, ale nie jedyna osoba reprezentująca region na tej liście.

- Koalicja Europejska obejmuje również nasze województwo, czekamy na przedstawiciela PSL, SLD, który również będzie miał swojego reprezentanta z tego regionu, z województwa opolskiego - mówi Kubalańca.

Omówione zostały kwestie programowe, teraz pozostaje kwestia "dogadania" list. - Jeszcze tydzień, dwa, a przedstawimy pełne listy do Parlamentu Europejskiego, które będą wspólnymi listami Koalicji Europejskiej: PO, PSL, SLD, Inicjatywy Polskiej, Zielonych i Nowoczesnej - mówi Tomasz Kostuś.

Jak wiadomo, jeśli Andrzej Buła dostanie mandat w PE, będzie musiał znaleźć kogoś na swoje miejsce. Na razie jednak, jak podkreśla marszałek należy skupić się na kampanii wyborczej, a później przyjdzie czas na rozmowy o ewentualnym stanowisku marszałka.

- Trzeba zrobić wszystko, żeby się udało, a później przyjdzie czas, że tę decyzję będziemy mogli podjąć w zgodzie z koalicjantami sejmikowymi. Nie wyobrażam sobie, żeby przyszły marszałek nie został omówiony zarówno z Nowoczesną, Mniejszością Niemiecką i PSL-em - mówi Andrzej Buła.

Kampania wyborcza rozpoczęła się wraz z zarządzeniem wyborów przez prezydenta Andrzeja Dudę. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w niedzielę 26 maja.reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-02-26 22:23:08 [83.4.233.*] id:1571053  
jacek0667: Napisał postów [1014], status [stały bywalec] Reputacja
I znowu buła i spóła.

Nick:
Treść: