• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2238
  • Dodano: 2018-11-09 / 12:00
  • Komentarzy: 1

  Dzieci odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji "Rekord Dla Niepodległej"

  Dzieci odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji "Rekord Dla Niepodległej"

  (Fot. Dżacheć)

  Równo o godzinie 11:11 na hali Gwardii przy ulicy Kowalskiej w Opolu uczniowie opolskich szkół wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.


  Wspólne śpiewanie hymnu Polski to część akcji "Rekord dla Niepodległej" ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Celem tej inicjatywy jest wspólne odśpiewanie w piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11 hymnu narodowego przez uczniów i nauczycieli przedszkoli, szkół w kraju i za granicą.

  - Mamy dzień niepodległości na sportowo. Za chwilę będziemy bić rekord w śpiewaniu hymnu. Wspólnie o godzinie 11:11 zaśpiewamy hymn a później pieśni patriotyczne. Dzień Niepodległości na sportowo organizujemy już drugi rok z rzędu, ale rekord bijemy po raz pierwszy - mówi Iwona Bether dyrektor szkoły podstawowej TAK.

  Oprócz dzisiejszej imprezy młodzież przygotowuje się do niedzieli, kiedy będa razem tańczyć poloneza. Wspólnie sądzą, że świętować należy radośnie.

  Wuefiści ze szkoły podstawowej TAK rok rocznie angażują się w obchody 11-go listopada na sportowo. W tym roku jednak z okazji specjalnej rocznicy wymyślono kilka konkurencji kojarzących się z 100 rocznicą święta Niepodległości.

  - Zorganizowaliśmy sztafetę sportową, w której brało udział 100 uczniów ze szkoły, a każdy z nich musiał przebiec 100 metrów w określonym czasie. Chodziło o tą całą zabawę i ideę. Razem przebiegli 10 kilometrów. Później dzieci układały hasła i świetnie spędzały czas bawiąc się na sportowo. To bardzo wyjątkowa impreza - mówi jeden z nauczycieli.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2018-11-09 18:37:58 [185.127.20.*] id:1565769  
  matejko66: Napisał postów [2998], status [Szycha] Reputacja
  No moje 3 letnie maleństwo też wywieźli z resztą przedszkolaków na to "pranie mózgu"... Nawet za bardzo nie rozumieją jeszcze o co biega ale co tam... guru picolo kazał!

  Nick:
  Treść: