• 0
0
  • Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1543
  • Dodano: 2018-09-13 / 15:53
  • Komentarzy: 0

W najbliższą sobotę odbędzie się III Opolski Marsz Nordic Walking

 
 
W najbliższą sobotę odbędzie się III Opolski Marsz Nordic Walking
Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Suchy Bór zaprasza wszystkich pasjonatów Nordic Walking na imprezę sportowo-rekreacyjną - III Opolski Marsz Nordic Walking, która odbędzie się 15 września 2018r. na boisku sportowym w Suchym Borze. Event swoją obecnością uświetni Marco Kantaneva - twórca i popularyzator chodzenia z kijami techniką Nordic Walking, który przyjedzie prosto z Finlandii


W nordic walkingu każdy może spróbować swoich sił. Jest to dobre nie tylko dla zdrowia ale i również jest dobrym rozwiązaniem na rodzinne spędzanie czasu, ponieważ w treningu może wziąć udział cała rodzina, od osób najstarszych po dzieci, a nawet czworonożni członkowie rodziny. Różnorodność tą można było zauważyć podczas otwartego treningu nordic walking, który odbył się w sierpniu w Suchym Borze.

Sobotnia Impreza obejmie zarówno rywalizację sportową w 4 kategoriach wiekowych, na dystansie 8 km jak i marsz amatorów, bez pomiaru czasu, dla wszystkich chętnych niezależnie od wieku, umiejętności i sprawności fizycznej w dwóch kategoriach (dorośli i rodziny z dziećmi) na dystansie 5 km.


Koszt uczestnictwa to 30 zł dla zawodników i 15 zł dla amatorów. Wszyscy uczestnicy otrzymają od organizatora pakiet startowy (napój, batonik, ubezpieczenie NNW) i ciepły posiłek. Zwycięzcy rywalizacji sportowej uhonorowani zostaną okolicznościowymi pucharami, a dodatkowo wszyscy niezależnie od rodzaju marszu, w którym wzięli udział, czy wyniku jaki osiągnęli, wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Współorganizatorami imprezy są: Urząd Gminy Chrząstowice, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego i Sołectwo Falmirowice, a jej sponsorzy to m.in.: Fundacja Górażdże - Aktywni w Regionie, Nadleśnictwo Opole, Decathlon Opole oraz firma Dobry Projekt. Zapisy i regulamin na stronie: http://zapisy.ultimasport.pl/408 - do 14 września 2018 r.

Dodatkowo, w niedzielę 16 września w Amfiteatrze w Opolu, odbędą się warsztaty pt. "Niedziela dla zdrowia":
- 10.00-11.30 odbędzie się prelekcja Marko Kantaneva pt. "Zdrowotne korzyści Nordic Walking"

Wyjątkowy gość, prosto z Finlandii - Marko Kantaneva - twórca i popularyzator chodzenia z kijami, po raz pierwszy w 1997 roku opisał w sposób naukowy technikę chodzenia i korzyści uprawienia Nordic Walking. Przedstawi zdrowotne aspekty uprawiania tej dyscypliny sportu / rekreacji.

- 11.45-13.15 Barbara Krasowska - naturopata, psychodietetyk, Weronika Szumlak - dietetyk, zapraszają na warsztat kulinarny p.t. "Posmakuj zdrowia", który dotyczy przygotowywania zdrowych słodkości, przekąsek, napoi, past do chleba. Będzie szansa nauczenia się, jak pysznie, zdrowo i szybko zadbać o codzienne żywienie całej rodziny.


Patronat 24opole
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".